Budowę ogrodu zimowego przy swoim domu rozpatruje coraz to obszerniejsza liczba Polaków. Jest to z pewnością ogromna atrakcja, którą należy zaplanować jeszcze na etapie projektu. Baczne zaprojektowanie budowy ogrodu zimowego zezwala uniknąć późniejszych problemów następujących z użytkowania takiej konstrukcji.

Dobudowa ogrodu zimowego do będącego domu to ingerencja w konstrukcję obiektu, a więc potrzebuje pozyskania zezwolenia na budowę.
ogród zimowy
Source: pixabay.com
Jedną z największych walorów ogrodów zimowych jest fakt, że zdołają w nich rozwijać się nawet bardzo wymagające odmiany roślin tropikalnych. Prawidłowo przygotowany ogród, również korzystanie z należytych rozstrzygnięć powoduje, że w sprawie doboru roślin blokuje tylko fantazja. To śliczny, zielony skwer, którym jest możliwość radować się przez cały rok.

Ogród zimowy grzany użytkuje się przez cały rok - więcej http://www.ogrodyzimowe.waw.pl. Można w nim uprawiać delikatne i potrzebujące wyższych temperatur rośliny doniczkowe, jak też urządzić w nim jadalnię, lub specjalny salon. Strukturę realizuje się z profili ciepłych. Konstrukcja ogrodu zimowego musi być twarda i odporna. Nie powinna się odkształcać pod działaniem silnego wiatru, ani zalegającego na dachu śniegu. Im większe pochylenie dachu, tym łatwiej zsunie się z niego śnieg. Dostępne na rynku układy profili różnią się przede wszystkim materiałem użytym do ich produkcji. Z roślinami, naturalnie, najodpowiedniej komponuje się drzewo. Powinny to być typy wyjątkowo wytrzymałe na wilgoć. W handlu osiągalne jest drewno egzotyczne, które spełnia taki warunek. Mniej wytrzymałe odmiany powinno się nadzwyczaj starannie zabezpieczyć. Warto również rozważyć surowiec ceramiczny, który bardzo dobrze sprawdza się w tak specyficznych warunkach.
ogród zimowy
Source: pixabay.comWybierajmy raczej płytki przeciwpoślizgowe. Podłogę jest możliwość też wyłożyć glazurą, albo klinkierem.
Ogrody zimowe drewniane muszą być wykonane z surowca klejonego warstwowo, dzięki czemu są niezwykle odporne na odkształcenie i odporne. Realne jest wyprodukowanie elementów uformowanych łukowo. Rzadziej można spotkać struktury szkieletu z litego drzewa. Stosuje się przede wszystkim dąb, oraz buk, ale także mahoń i coraz liczniejsze rodzaje drzewa egzotycznego.

Źródło artykułu: http://www.ogrodyzimowe.waw.pl/pl/technologia-wykonania/