Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Główny rynsztunek bezpieczeństwa i higieny pracy podczas robót budowlanych czy remontowych

  • Posted on: 20 February 2021
  • By: addmean
Jak wszem i wobec wiemy, przystępując do budowy domu, inwestor jest zobowiązany do zachowania bezpieczeństwa na budowie i w bezpośrednim otoczeniu. Tyle ustalają przepisy budowlane, praktyczne rozwiązania zależą oczywiście od rodzaju jak też rozmiarów wykonywanych robót.
Białe rękawiczki
Author: peter
Source: http://www.flickr.com
Zupełnie inaczej będzie to wyglądać w wypadku robót remontowych a zupełnie inne sposoby zachowania bezpieczeństwa będą obowiązywały podczas gdy wznosimy dom od podstaw lub pracujemy na dużych wysokościach.Bez względu jednak od obszaru przeprowadzanych robót możemy powiedzieć, że istnieją akcesoria wykorzystywane w tymże celu od zawżdy, mam tu na uwadze rękawice budowlane (). Wybór tegoż typu produktów jest bardzo szeroki. Najbardziej rozpowszechnione są drelichowe rękawice budowlane.

Czy opisywana tu sprawa jest dla Ciebie niebanalna? Jeśli tak, to uzupełniające artykuły zobacz pod adresem (http://www.hondamaszyny.pl/serwis/kosiarek-honda/), który zobaczysz tutaj. One też Cię zaciekawią.

Możemy jednak dostać w wyższym stopniu wyrafinowane modele, określone do konkretnych robót, na przykład rękawice budowlane odporne na przecięcia bądź rękawice budowlane przeciwwstrząsowe, chroniące stawy pracującej osoby, stosowane przy robotach z zastosowaniem różnych maszyn powodujących mocne drgania.

Rzecz jasna nie wyłącznie budowlańcy chcą chronić swoje dłonie.
Rękawica budowlańca
Author: Mike Linksvayer
Source: http://www.flickr.com
Kolejną grupą profesjonalistów będą monterzy przeróżnego typu urządzeń, na przykład instalujący przewody i urządzenia telekomunikacyjne. Rękawice monterskie muszą być przede wszystkim wygodne, dobrze przywierać do ręki, muszą pozwalać na wygodne manipulowanie narzędziami i nie zmniejszać zmysłu dotyku. Podobne rękawice monterskie (kliknij tutaj) możemy z powodzeniem spożytkować również w drobnych pracach ogrodniczych, przykładowo do robót przy przycinaniu drzew owocowych lub krzewów ozdobnych i innych prac ogrodowych.

Rzecz jasna rękawice monterskie i rękawice budowlane nie kończą tematyki rękawic ochronnych.

Jeżeli interesuje Cię prezentowany artykuł, odszukaj witrynę (http://www.bsinspekcja.pl/), która opisuje zbliżone tematycznie wątki, także będą z pewnością interesujące.

Modeli i rodzajów będzie prawie tyle ile robót jakie musimy wykonać rękami i przy tym możemy ręce narazić na uraz bądź to mechaniczny bądź chemiczny. Ważne jest żeby sami robotnicy mieli świadomość konieczności przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Niestety, nie zawsze poważnie traktujemy obowiązki BHP, częstokroć nawet szkolenia z tej problematyki traktowane są po macoszemu i to nie tylko przez samych pracobiorców, ale także przez właścicieli przedsiębiorstw.