Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Główny rynsztunek bezpieczeństwa i higieny pracy podczas robót budowlanych czy remontowych

  • Posted on: 24 March 2022
  • By: addmean
Jak wszem i wobec wiemy, przystępując do budowy domu, inwestor jest zobowiązany do zachowania bezpieczeństwa na budowie i w bezpośrednim otoczeniu. Tyle ustalają przepisy budowlane, praktyczne rozwiązania zależą oczywiście od rodzaju jak też rozmiarów wykonywanych robót.
Białe rękawiczki
Author: peter
Source: http://www.flickr.com
Zupełnie inaczej będzie to wyglądać w wypadku robót remontowych a zupełnie inne sposoby zachowania bezpieczeństwa będą obowiązywały podczas gdy wznosimy dom od podstaw lub pracujemy na dużych wysokościach.Bez względu jednak od obszaru przeprowadzanych robót możemy powiedzieć, że istnieją akcesoria wykorzystywane w tymże celu od zawżdy, mam tu na uwadze rękawice budowlane (). Wybór tegoż typu produktów jest bardzo szeroki. Najbardziej rozpowszechnione są drelichowe rękawice budowlane. Możemy jednak dostać w wyższym stopniu wyrafinowane modele, określone do konkretnych robót, na przykład rękawice budowlane odporne na przecięcia bądź rękawice budowlane przeciwwstrząsowe, chroniące stawy pracującej osoby, stosowane przy robotach z zastosowaniem różnych maszyn powodujących mocne drgania.

Rzecz jasna nie wyłącznie budowlańcy chcą chronić swoje dłonie.
Rękawica budowlańca
Author: Mike Linksvayer
Source: http://www.flickr.com
Kolejną grupą profesjonalistów będą monterzy przeróżnego typu urządzeń, na przykład instalujący przewody i urządzenia telekomunikacyjne. Rękawice monterskie muszą być przede wszystkim wygodne, dobrze przywierać do ręki, muszą pozwalać na wygodne manipulowanie narzędziami i nie zmniejszać zmysłu dotyku. Podobne rękawice monterskie (kliknij tutaj) możemy z powodzeniem spożytkować również w drobnych pracach ogrodniczych, przykładowo do robót przy przycinaniu drzew owocowych lub krzewów ozdobnych i innych prac ogrodowych.

Rzecz jasna rękawice monterskie i rękawice budowlane nie kończą tematyki rękawic ochronnych.

Jeżeli interesuje Cię prezentowany artykuł, odszukaj witrynę (http://www.bsinspekcja.pl/), która opisuje zbliżone tematycznie wątki, także będą z pewnością interesujące.

Modeli i rodzajów będzie prawie tyle ile robót jakie musimy wykonać rękami i przy tym możemy ręce narazić na uraz bądź to mechaniczny bądź chemiczny. Ważne jest żeby sami robotnicy mieli świadomość konieczności przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Niestety, nie zawsze poważnie traktujemy obowiązki BHP, częstokroć nawet szkolenia z tej problematyki traktowane są po macoszemu i to nie tylko przez samych pracobiorców, ale także przez właścicieli przedsiębiorstw.