Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Skuteczne porady na temat wyboru klimatyzacji

  • Posted on: 17 October 2019
  • By: addmean
Klimatyzator monoblokowy
Pomimo iż żyjemy w klimacie umiarkowanym, tropikalne lato czy śnieżna zima nie jest dla nas czymś nowym i zaskakującym. Określanie klimatyzatorów niepozornymi urządzeniami o wielkich możliwościach nie jest zatem przesadą. Obecnie, nikt z nas nie wyobraża sobie luksusowego biura pozbawionego klimatyzacji. Optymalna temperatura jest kluczowa aby zapewnić komfort cieplny pracowników, klientów, a także prestiżu miejsca.

Ewolucja klimatyzacji
Pierwsze klimatyzatory można jeszcze zauważyć w starych budowlach, wyglądają one jak szare puszki zamocowane pod oknami, na zewnątrz elewacji. W związku z hałasem jaki emitowały były z czasem zastępowane dyskretniejszymi oraz nowocześniejszymi klimatyzatorami stacjonarnymi typu split, z odizolowaną jednostką o najgłośniejszej pracy.

Jaką klimatyzację wybrać?
Klimatyzatory dzielimy ze względu na tryb pracy, tryb montażu lub mobilność. Podział ze względu na tryb pracy wyróżnia klimatyzatory tylko o funkcji schładzania lub takie, które chłodzą i grzeją jednocześnie. Kolejny podział ze względu na tryb montażu wyróżnia klimatyzatory ścienne, kanałowe, kasetowe oraz podstropowe. Ostatni i zarazem najbardziej znany podział uzależniony jest od mobilności klimatyzatora.

Dla kogo klimatyzatory przenośne?
Klimatyzatory mobilne są bardzo popularne i można je kupić nawet w przydomowych supermarketach. Wyposażone w koła, dzięki czemu można je z łatwością przesunąć do pomieszczenia, które ma być schłodzone lub ogrzane. Występują w mniejszych biurach, sklepach czy drobnych punktach gastronomicznych. Skutecznie wychłodzą niewielkie pomieszczenie. Ich największa wadą jest głośna praca, a także mała wydajność pracy.

Klimatyzacja stacjonarna – gdzie i kiedy będzie skuteczna?.
Przeciwieństwem klimatyzacji mobilnej są klimatyzatory stacjonarne. Mogą być wbudowane w ściany, podłogę czy w sufit. Wybór zależy od zasobności naszego portfela, bowiem im bardziej ukryta i rozbudowana klimatyzacja, tym więcej będzie nas kosztować jej montaż. Należy jednak wziąć pod uwagę, że będzie nam znacznie dłużej służyła niż klimatyzatory przenośne oraz jest bardziej wydajna. Klimatyzatory stacjonarne są doskonałym rozwiązaniem do większych pomieszczeń - biur, galerii handlowych, urzędów, restauracji czy mieszkań.

Wybór rodzaju klimatyzatora nie jest sprawą prostą i zależy od wielkości pomieszczenia klimatyzowanego i funkcji jaką pełni. Modernistyczne lokale czy mieszkania posiadają klimatyzację stacjonarną, która bez względu na pogodę zapewni odpowiedni komfort cieplny pomieszczenia. Wybierając klimatyzację nie należy oszczędzać, bowiem jest to inwestycja, która z czasem na pewno zaprocentuje, chociażby w postaci klientów i kontrahentów odwiedzających nasze biura czy lokale.