Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Nie płać więcej za ogrzewanie budynku – dowiedz się, co możesz zmienić

  • Posted on: 13 July 2020
  • By: addmean
Niejeden obywatel Polski myśli o swoim domu. Należy jednak przyjąć, że nie każdy może sobie na to pozwolić. Działki budowlane nie są tanie. I to bez znaczenia, czy dom miałby stanąć w wielkim mieście (Wrocławiu czy Gdańsku), mniejszym (Szczecinek czy Siedlce), czy kompletnie małej mieścinie.
wentylacja
Author: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Source: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Kiedy jednak już się zdecydujemy na ten krok, warto zdawać sobie sprawę, co bywa ważne. Zwykłe stawiając dom, staramy się, by był niezwykle szczelny i dobrze ocieplony. Spora część z nas sądzi, iż tego typu działanie jest doskonałe – panuje ciepło, płacimy mniejsze kwoty za rachunki. Niestety to zgubne myślenie. W domu, do którego nie dociera konkretna ilość świeżego powietrza, wypełnia się wilgocią i grzybem. Na oknach pojawia się woda, na ściankach budynku ciemnieją plamy. To nie zdrowe. Co więc można zmienić?

'Rekuperacja Wrocław', czyli stawiamy na systemy

Jeśli jesteście mieszkańcami stolicy Dolnego Śląska, wpiszcie w laptopie ‘rekuperacja wrocław’ (rekuperacja we wrocławiu). Pokaże się lista firm, które oferują system wymiany powietrza z ponownym odbiorem ciepła. O co chodzi?? Stawiając dom należy umieścić kanały pod wentylację, które będą podpięte pod rekuperator. To sprawi, że w naszym domostwie pojawi się efektywna cyrkulacja powietrza, które zostanie pobrane z zewnątrz (chłodne) i wtłaczane w dane wnętrza.

Potrzebna jest Ci sprawdzona informacja spod linku? To fantastycznie, gdyż stworzyliśmy dla Ciebie nieco nowych postów. Należy kliknąć w link.

W tym samy czasie zużyte będzie usuwane z innego.Dla przykładu – wtłaczane do pokoju dzieci, a wyciągane z garderoby. Ważne – w momencie przesyłu powietrza, chłodniejsze jest podgrzewane przez cieplejsze. W ten sposób odzyskuje się i raz jeszcze pożytkuje ciepłe powietrze, które przy podstawowej wymianie powietrza (uchylanie okna), by znikało.

Czy opisywany wpis jest według Ciebie cenny? Jeżeli tak, to bez wątpliwości zaintryguje Cię też to wiarygodne opracowanie - traktuje o pokrewnej kwestii.

Mimo iż system wydaje się trudny, w rzeczywistości taki nie bywa. Także jego użytkowanie nie jest zwrotnie drogie. System zużywa niewiele energii. A co jednoznaczne sakiewka się nie czyści do cna. Jeśli więc planujecie zacząć budowę domu, pomyślcie zawczasu o rekuperacji. Unikniecie nadmiernego problemu pleśni, a także oszczędzicie na rachunkach.