Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Tendencje w branży nieruchomości

  • Posted on: 3 August 2022
  • By: addmean
Ten rok przyniesie istotne zmiany na polskim rynku nieruchomości. Nowa Rekomendacja S oraz ustawa deweloperska nie powinny wpłynąć korzystnie na poprawę stanu rynku nieruchomości. Które mieszkania i domy na sprzedaż będą wybierane przez kupujących w najbliższym czasie?
Głównie: tanie i niewielkie. Cena metra kwadratowego tak propozycji z rynku pierwotnego, jak i z rynku wtórnego, w dalszym ciągu jest wysoka. Najnowsze zapisy Rekomendacji S mogą obniżyć zdolność kredytową niektórych wnioskodawców, aż o kilkanaście procent. W wyniku czego będą oni poszukiwali mieszkań mniejszych i tańszych, bądź przeniosą zakup w czasie, mając nadzieję na polepszenie warunków kredytowych i zaoszczędzenie odpowiedniej kwoty wkładu własnego.

Ustawa deweloperska, która zacznie obowiązywać na koniec kwietnia, spowodowała podjęcie działań przez deweloperów już w tej chwili. deweloperzy mają nadzieję sprzedać inwestycje gotowe, aby ruszyć z realizacją nowych inwestycji, zanim ustawa zacznie obowiązywać. Za spadkiem cen nowych mieszkań czy domów idą obniżki nieruchomości z rynku wtórnego. To dostateczne przyczyny, aby stwierdzić, że pierwszy kwartał roku, może być korzystnym czasem na kupno mieszkania lub ehsbiznespartner domu.

Analitycy pośrednictwa sprzedaży nieruchomości zauważyli zmniejszenie dynamiki budownictwa indywidualnego. Domy na sprzedaż będą więc rzadziej widniały w ofertach sprzedażowych. Chętni chcą znaleźć małe lokale mieszkalne, na które otrzymają kredyt. Szacuje się następne spadki cen mieszkań, wynikające z obniżenia popytu (ikar1.com).

Kredyt hipoteczny
Author: lumaxart
Source: http://www.flickr.com/photos/lumaxart/2136953043/
Najwyższe ceny inwestycji dalej pojawiają się w stolicy. Propozycje odnalezione pod hasłami: mieszkania Warszawa, nieruchomości Warszawa i mieszkania do wynajęcia Warszawa] dają do zrozumienia, że najwyższe ceny są w Śródmieściu. Średnia cena metra kwadratowego w tym miejscu oscyluje w zależności od zestawienia, w przedziale od 12 tys. zł do 14 tys. zł. Pomimo wysokich cen mieszkania w centrum i śródmieściu Warszawy dobrze się sprzedają, z powodu prestiżowej lokalizacji oraz doskonałego połączenia komunikacyjnego. Do najczęściej wybieranych zaliczają się także obszary Ochoty i Mokotowa. Są to niewątpliwie oferty nieruchomości skierowane do osób dysponujących zasobnym portfelem. Jakie części miasta zamieszkują osoby o średnich zarobkach? Najtańsze lokale na sprzedaż pochodzą z: Pragi-Północ, Białołęki i Ursusa.Sprzedaż mieszkań i mieszkania na wynajem w Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu charakteryzują się znacznie skromniejszymi cenami za metr kwadratowy w porównaniu do stolicy. Bez względu na to lokale oczekują przeciętnie ponad 100 dni na nowego nabywcę. Prawdopodobnie, w obecnej sytuacji, czas sprzedaży dodatkowo wydłuży się. Spadającym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości do całkowitego remontu. Kupujący zwracają dużą uwagę na standard wykończenia lokalu, za który niejednokrotnie oddają wszystkie oszczędności.