Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak zrobić elewację z klinkieru? O jakich zasadach trzeba wiedzieć, aby wszystko było zrobione jak najlepiej?

  • Posted on: 29 April 2021
  • By: addmean
Od jakości prac murarskich zależy niesamowicie wiele, przede wszystkim trwałość jak i estetyczny, pozbawiony białych wykwitów, wygląd elewacji z klinkieru. Zrobienie elewacji nie jest na pewno łatwe, co ważne wymaga czasu, staranności, a z pewnością także sporej wiedzy oraz doświadczenia. Na szczęście rezultat ostateczny jest tego wart, bo taka elewacja jest bardzo efektowna, elegancka i trwała.


elewacja
Source: pixabay.com
Elewacje klinkierowe powstają jeszcze przed murowaniem ( aby zobaczyć dostępne opcje). Najpierw trzeba właściwie zabezpieczyć cegły na placu budowy? Dlaczego to takie ważne? Bo nie można pozwolić, aby w klinkier wnikała woda od gruntu. Trzeba w związku z tym umieścić je na palecie. Trzeba także przykryć cegły z góry folią budowlaną, uchroni ona materiał przed zmoknięciem w czasie deszczu. Zaniedbanie takich czynności może w późniejszym czasie dosyć negatywnie podziałać na związanie się zaprawy, jak również może także doprowadzić do pojawiania się nieestetycznego białego nalotu na elewacji, czyli tak zwanych wykwitów. Palety palety transportowe z cegłami należy rozładować ostrożnie, żeby nie uszkodzić załadunku. Przed murowaniem należy również podjąć decyzję odnoszącą się do wiązania, to znaczy rodzaju umiejscowienia cegieł w murze. Ma to spory wpływ na ostateczny wygląd klinkerowanej powierzchni. Po wybraniu wiązania oraz dobrym przygotowaniu wszystkiego, możemy rozpocząć zaplanowane prace murarskie. Na tyle na ile jest to możliwe powinno się je robić w suche, ciepłe dni, tak samo trzeba postępować w przypadku nakładania tynku na zewnątrz.


Gabiony
Author: Betafence
Source: Betafence
Murowanie elewacji trzeba zacząć od narożników. Należy je ułożyć schodkowo do wysokości mniej więcej pięciu warstw, ze starannością poziomując cegły. Po wykonaniu dwóch narożników w takiej samej płaszczyźnie możemy zacząć murowanie przestrzeni między nimi. Na początek trzeba dobrze umieścić pas uszczelniający. Następnie, murując na folii pierwszą warstwę cegieł, powinniśmy co drugą albo trzecią fugę pionową pozostawić pustą, aby zachodziła w tym miejscu wentylacja szczeliny powietrznej oraz reszty warstw ściany trójwarstwowej.

Żeby znaleźć podobne informacje na prezentowane zagadnienie spójrz na link, a przeczytasz tam niezwykle interesujące wiadomości, które zostaną Ci w głowie.

W tym miejscu dobrze jest wspomnieć, iż dla osób, które preferują tego typu elewacją rozwiązaniem dotyczącym ogrodzenia terenu, będą trwałe i solidne gabiony.