Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Z jakiego materiału mogą zostać wykonywane różnorodnego rodzaju szalunki oraz kto mógłby je instalować?

  • Posted on: 29 April 2021
  • By: addmean
Przy wykonywaniu wielu różnorodnych robót na budowach, konieczne jest wcześniejsze wykonanie tak zwanych oszalowań, czyli zabezpieczeń przed niechcianym w takiej okoliczności oddziaływaniem ziemi.


szalunki stropowe
Author: Röben
Są różne typy szalunków, w niniejszym tekście omówimy jeden określony typ.


budynek - portret
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Szalunki stropowe stosowane są przy różnorodnego typu strukturach, z jakich tunele rurociągowe czy instalacje sanITarne to jedynie w najwyższym stopniu podstawowe zastosowania. Szalunki to elementy wykonane z drzewa, płyt ze sklejki wodoodpornej albo ze stali. Tego typu konstrukcje wypełnia się następnie szczególną mieszanką zawierającą beton.

Zajmują Cię różnego typu specjalistyczne wątki? Zatem kliknij tu (http://www.c-l.pl/zywice/) i czytaj nasze następne newsy na ten temat. Liczymy na Twoją recenzję.

Kiedy beton już zespoli łączone w ten sposób części, taka konstrukcja jest rozkładana. W przypadku omawianych szalunków stropowych następuje to najczęściej w ciągu 2-3 dni od zalania szalunku za pomocą betonu. Należałoby podkreślić, że wymieniony rodzaj oszalowania jest ogólnie stosowany przy konstrukcji stropów w różnego rodzaju budowlach wielopiętrowych.

Jeżeli masz zamiar wysondować więcej na ów temat, zapewne zda się tu bieżąca publikacja (http://www.centrumwygody.pl/akcesoria/separatory). Zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny, tam rozszerzysz swe wykształcenie.

Do ich budowy wykorzystuje się stalowych części o regulowanej wysokości. Zasięg regulowania to od 150 centymetrów do 350 centymetrów. Poza tym do tego typu czynności stosuje się w co poniektórych przypadkach też wykonane z drewna dźwigary.


Należałoby także wspomnieć, że inwestor, który chce lub powinien wykorzystywać opisywany typ szalunku, może wybrać jedną z kilku możliwości jego montowania. Mógłby więc samodzielnie wykonać tego typu szalunki stropowe, co na pewno okaże się najtańszym rozwiązaniem. Mógłby też zakupić konieczne do konstrukcji szalunku części bądź je po prostu wydzierżawić.


Ten końcowy rodzaj jest natomiast najbardziej bezpieczny, ponieważ zarówno montaż oszalowania, oraz późniejsze wylewanie betonu, przeprowadzane jest przez specjalizujących się w takich pracach fachowców.