Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

O jakich kwestiach pamiętać zakupując mieszkanie? Jakie sprawy są najbardziej istotne? Jakie wytyczne brać pod uwagę?

  • Posted on: 4 August 2022
  • By: addmean
Jak planujemy Kupno mieszkania to musimy przemyśleć wiele rzeczy. Wiemy, iż to jedna z najbardziej ważnych decyzji w całym życiu, więc odpowiednie przygotowanie oraz rozeznanie to kwestia z pewnością najważniejsza. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, czego pragniemy, czyli to jak duży metraż nas interesuje, w jakiej dzielnicy, a z pewnością jakie ma być to mieszkanie: z rynku pierwotnego czy wtórnego?


Tego typu kwestie są elementarne, ale wiele osób właśnie podchodzi do nich zbyt nonszalancko.
wrocław nowe mieszkania
Author: Dawid Dawidowski
Source: http://www.flickr.com


Tymczasem jak chcemy od początku wybierać w odpowiednich mieszkaniach to trzeba o tym koniecznie pamiętać. Nieważne czy będziemy samodzielnie szukać, czy zlecimy to agencji nieruchomości. W tej pierwszej sytuacji będzie oszczędzać swój cenny czas.poczytaj szczegóły - odkryj więcej -Zamiast poznawać, interesować się lokalami, jakie i tak nie mają u nas szans, korzystniej od razu skupić się na konkrecie. To samo w drugim przypadku. Zapewne agencja nieruchomości będzie się starać, żeby odnaleźć dla nas coś dobrego, w końcu udana transakcja, to ich prowizja, ale jak nie podamy dokładnych wytycznych, to nic z tego nie wyjdzie.

Wrocław nowe mieszkania
Author: http://www.swiat.nieruchomosci.pl/mieszkania-rynek-pierwotny

Stąd też na początku należy wiedzieć, czy interesuje nas mieszkanie z rynku wtórnego, czyli stare, a może pierwotnego - wybudowane niedawno. Pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Z pewnością na rynku pierwotnym prościej kupić mieszkanie w centrum miasta, bo zabudowa w tej części miasta jest niezmienna, dość stara. Nie ma tam przeważnie nowych budynków. Te co prawda mają miejsce, lecz nie ma ich dużo i są dosyć drogie. Dobrym przykładem jest taki ośrodek miejski jak Wrocław. W centrum Wrocławia jest mnóstwo kamienic, starych budynków, które są chlubą tego miasta. W tego typu sytuacji jeśli chcemy zakupić tam mieszkanie to raczej tylko na rynku wtórnym. Jak natomiast pragniemy nowe mieszkanie to oczywiście powinniśmy się przygotować na to, że będzie to lokum dalej od serca miasta - ładne nowe mieszkania we Wrocławiu. Ale to nie jest jakiś minus, ponieważ jak Wrocław nowe mieszkania są naprawdę wysokiej jakości, w dzielnicach, w jakich mieszkanie jest rzeczywiście przyjemne.


Budynek
Author: christopher_brown
Source: http://www.flickr.com


Z jednej strony są więc zielone tereny, z drugiej niedaleko do centrum miasta.
To niezwykle ważne dla współczesnego mieszkańca takiego miasta, by był w stanie zamieszkać blisko miejsca, w którym wszystko się dzieje, to pomaga w załatwianiu różnych spraw, z drugiej jednak ważne, by był spokój, aby aut było jak najmniej, aby móc odpocząć po całym dniu. Takie mieszkania we Wrocławiu są istotnie tak zlokalizowane, więc mamy możliwość korzystania z wielkich zalet takiego miasta. Nie zadziwia wiec, iż mieszkania na rynku pierwotnym są chętnie kupowane, bo jak popatrzymy na różne zalety i wady, to takich pierwszych jest zdecydowanie więcej.