Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Czy warto inwestować w kostkę brukową? Jakie ma ona zalety? Czy jesteśmy w stanie ją w jakiś sposób zastąpić?

  • Posted on: 4 March 2022
  • By: addmean
Kostka brukowa jest powszechnie stosowana w naszym kraju, właściwie w każdym mieście - większym czy raczej małym - jest czymś normalnym. identycznie na wsi, właściwie w każdym miejscu.


podnośnik koszowy


Niektórych to już może irytować, a dodatkowo powstaje czasami pytanie, czy nie mamy innych ciekawszych materiałów. Jak wiadomo są, lecz jak kostka brukowa jest tak powszechna, to chyba znaczy, że jest najlepsza ze wszystkich. Czy to prawda? Jakie ma plusy?


Kostka brukowa - kamienna czy betonowa - pięknie, estetycznie się prezentuje, jest trwała, wytrzymała na bardzo niskie temperatury, a także ścieranie. Jesteśmy w stanie ją układać, a następnie demontować, jak będziemy przenosić ją w inne miejsce. Łatwo ją poprawić, a gdy się uszkodzi, bardzo szybko jesteśmy w stanie ją wymienić, robiąc taką czynność samodzielnie. Nawierzchnia z kostki brukowej to szybkie odprowadzanie wody, która spływa do przykrytych kanalikami korytek.


Oczywiście wcześniej musimy wykonać odpowiednie spady. Warto również wiedzieć, iż niektóre kostki robione są z betonu kompozytowego, które mają działanie jak filtr.

Ten tekst jest niesamowicie pasjonujący, ale bez wahania zobacz także podobny opublikowany w innym serwisie wpis - on również jest godny uwagi.

Na sam koniec powinniśmy wspomnieć jeszcze o ciekawej technologii stosowanej przy tworzeniu kostki, o tak zwanej hydrofobizacja. Wykorzystuje się tu specjalistyczną obróbkę mieszanki betonowej, dzięki czemu kostka właściwie nie przyjmuje wilgoci, jaka pochodzi z opadów deszczu, a również z wody znajdującej się w gruncie.
Właściwość ta sprawia, że kostka może “oddychać”, a jednocześnie erozja nie jest jej straszna. Jak widzimy więc, warto stosować kostkę brukową, gdyż mimo że jest ona powszechna, to ma tyle plusów, iż rzeczywiście jest to opłacalne.