Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Przyjemny chłodek w upalne dnie

  • Posted on: 21 August 2021
  • By: addmean
Klimatyzatory funkcjonują na takiej samej zasadzie jak chłodziarka. Można stwierdzić, iż jeślibyśmy zdołali zmieścić się do lodówki, a pobyt tam byłby przyjemnością, można by zrezygnować z kupowania klimatyzatora. Tymczasem w lodówce jest troszeczkę ciasno, temperatura także nazbyt niska, w związku z tym przyjemny chłodek w parne dnie zagwarantuje nam tylko montaż klimatyzatora przenośnego w domku lub w miejscu zatrudnienia.


Tak samo jak lodówka, klimatyzatory pokojowe odejmują od wnętrza ciepło i przekazują je na zewnątrz budynku. Każdy model klimatyzatora złożony jest z dwu części, to znaczy parownika jak również skraplacza. Parownik jest częścią który przesyła chłód do pomieszczeń - w wypadku schładzarki jest nim zamrażarka. Skraplacz z kolei to
chłód w domu
Author: Pete
Source: http://www.flickr.com
fragment, który oddaje na zewnątrz gorąco odebrane z wnętrza - w wypadku chłodziarki jest nim w dużej części wypadków kratka z tyłu przyrządu. Musimy pamiętać, iż ciepłe powietrze płynąc przez zimne wnętrze klimatyzatora powoduje, iż para wodna zawarta w powietrzu zaczyna się wykraplać, trzeba więc wziąć pod uwagę niezbędność odprowadzania skroplonej cieczy.
Nie każdy o tym wie, ale klimatyzatory przenośne zdołają także ogrzewać mieszkanie. Dzieje się tak przez odwrócenie wymiany - wtedy parownik oddaje ciepło, natomiast skraplacz przesyła chłód na zewnątrz. W podobnym wypadku możliwe jest nagrzewanie wnętrz zużywając tylko 1/3 energii której wymagalibyśmy przy użyciu przeciętnego grzejnika elektrycznego.

Jeśli jest w prezentowanym artykule coś wartościowego dla Ciebie, to bez wahania sprawdź koniecznie także tamto opracowanie - tam także zobaczysz dużo podobnych informacji.

Przykładowo klimatyzatory pokojowe (), pobierające 1000 W energii posiadają siłę grzewczą równą 3000 W.


Zakupując klimatyzator pokojowy sprawdźmy, jak wielka jest różnica cenowa pomiędzy typem schładzającym a modelem chłodząco-grzejącym. Na ogół nie jest ona duża i być może korzystniej jest wyekwipować się w klimatyzator jaki również ogrzeje nam pomieszczenie w zimie.

Czy nasz tekst zainteresował Cię tak bardzo, że pragniesz więcej? Więc po nowe szczegóły zaloguj się do tego linku. Tam czeka interesujący artykuł.

W zależności od modelu "klima" może zatem schładzać, grzać, osuszać, wentylować a dodatkowo czasami jonizować bądź oczyszczać powietrze. W obecnych czasach klimatyzacja w domku jest coraz mniejszym kosztem, staje się bardziej osiągalna aniżeli jeszcze parę lat wstecz.
A więc nie czekaj, zdecyduj się na montaż klimatyzatora przenośnego by cieszyć się miłym chłodem w duszne dnie - kliknij w link).