Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Dziś kilka zdań o schodach i ogrodzeniach.

  • Posted on: 14 April 2022
  • By: addmean
Za dawnych czasów, parki, pałacyki, posiadłości zamożnych oraz budynki reprezentacyjne były otoczone metalowymi płotami wyprodukowanymi samodzielnie przez rzemieślnika. Cechowały się one swym unikatowym wzorem, który nierzadko powodował cały zakres uczuć. Na oczarowaniu zaczynając, na zazdrości kończąc. Nic w tym dziwnego, z czasem wszakże kowalstwo stało się kunsztem,
a piękne dzieła fachowców ożywiały dużo posesji.

ogrodzenie kute
Author: Paul Sableman
Source: http://www.flickr.com
Ogrodzenia kute można zamówić także dzisiaj, ale wpierw trzeba zorientować się w cenach. Z upływem czasu bowiem sztuka kowalska odeszła w niepamięć na rzecz hut i fabryk, które masowo poczęły wyrabiać tańsze wyroby z metalu. Dlatego musimy się przygotować na poważny koszt ręcznie wykonanego płotu. Lecz będzie ono na 100% unikatowe, dodatkowo może zostać wykute według wymarzonego modelu i znakomicie wpasować się w nasze gusta. Jeśli obwód działki naszego domu nie jest zbyt długi nie ma większych przeciwwskazań by złożyć zamówienie w kuźni kowalskiej.

Jeśli zainteresował Cię przedstawiany tekst, to super, gdyż ten opublikowany poniżej też zawiera równie istotne informacje - nie czekaj, tylko zobacz go.

Jeżeli brakuje nam środków możemy ograniczyć się do odgrodzenia frontu naszej posiadłości albo tylko, wykucia bramy i furtki na zamówienie. Możliwości jest mnóstwo, ograniczeniem jest tylko pomysł - pod tym adresem szybko zdobędziesz podpowiedź.Nierzadko w posiadłościach zamożnych, zameczkach i budynkach reprezentacyjnych montowano także schody kręcone. Wytwarzane na zamówienie przez mistrzów rzeźbienia w drewnie albo metalu, mozolnie dopracowywane i pobudzające wyobraźnię. Przez wieki nie straciły na popularności, wręcz przeciwnie, ciągle są modnym i stałym elementem prawie każdego piętrowego domu. Istnieje pewna legenda o cudownych schodach znajdujących się w kapliczce loretańskiej w Santa Fe w stanie Nowy Meksyk. Całkowicie wykonane z drewna spiralne stopnie wznoszą się pionowo wzwyż bez niczyjej pomocy przez jednego człowieka - mam nadzieję, że takie schody kręcone się u mnie sprawdzą. Dodatkowo do ich wzniesienia nie zużyto ani jednego gwoździa! Wszystko zaczęło się, kiedy główny architekt dozorujący wznoszenie kaplicy umarł przed jej ukończeniem.

Jeśli interesuje Cię opisywany artykuł, kliknij koniecznie tutaj, ponieważ ta propozycja na pewno również jest warta Twojego zainteresowania.

Siostry zakonne zobaczyły, że zapomniał on stworzyć projekt schodów prowadzących na balkon dla chóru. Niestety nikt przez dłuższy czas nie chciał podjąć się wybudowania schodów ze względu na mały rozmiar kaplicy.

kaplica
Author: Integer S.A.
Source: Integer S.A.
Po modlitwie do św. Józefa, patrona cieśli, pojawił się tajemniczy staruszek na dodatek marnie odziany. Podjął się on nieprzymuszenie wybudowania dla sióstr schodów, lecz zastrzegł, by nikt nie wchodził w tym czasie do kaplicy. Stopnie do dziś olśniewają swoim widokiem i kunsztownością wykonania. Po wszystkim, staruszek znikł, a siostrom nie udało się odnaleźć staruszka. Nieważne czy zdecydujemy się na schody wykonane z drewna czy z metalu, płot tylko od przodu działki czy opasający cały jej teren, na pewno nie będziemy zawiedzeni ostatecznym efektem.