Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak upewnić się, czy klient jest zadowolony?

  • Posted on: 4 December 2022
  • By: addmean
W dzisiejszym zarządzaniu działalnością gospodarczą znamy wiele rozmaitych sposobów na badanie satysfakcji klientów. Zwykle zleca się outsourcingowym agencjom reklamowym przeprowadzanie ankiet, w których konsumenci wyrażają swoje opinie na temat produktów i obsługi. Czasami także są udostępniane kompleksowe kwestionariusze na stronach WWW. Niestety, tego rodzaju sposoby posiadają sporą wadę – pytani nierzadko nie odpowiadają zgodnie z prawdziwym osądem, a same wyniki badania nie oddają do końca stanu rzeczywistego.
Opracowano świetne badanie, które potrafi wiarygodnie ocenić jakość obsługi klienta w konkretnym oddziale firmy.
centrum handlowe
Author: Ken Lund
Source: http://www.flickr.com
Zasadza się ono na tym, że do jakiejś placówki deleguje się bez uprzedzenia badacza, który ma wyglądać jak zwykły klient – ma coś kupić albo skorzystać z usługi. Pracownicy przedsiębiorstwa nie mogą dowiedzieć się, że odwiedził ich właśnie tak zwany „mystery shopper”.

Czyżbyś czuł ochotę na więcej artykułów na ten temat? Zachęcamy w takim razie do następnej strony - po prostu naciśnij to kancelaria adwokacka wrocław mslegit i przeloguj się do naszego serwisu.

Po wizytacji w przybytku badacz ma uzupełnić specjalny kwestionariusz, w którym zrecenzuje swoje wrażenia z zakupów. Tak można skutecznie ocenić jakość obsługi klienta. Jeśli pracownicy przybytku nie mają pojęcia, że oto właśnie wizytuje ich „tajemniczy klient”, zachowują się normalnie, tak jak zazwyczaj. Wyklucza to mankament wizytacji zarządców w placówkach przedsiębiorstwa – świadomi wizytacji pracownicy zawsze starają się pokazać się jak najlepiej. Czytaj dalejW XXI wieku internet dał przedsiębiorstwom sporo dobrych narzędzi do uzyskania opinii klientów. Najbardziej efektywnym są naturalnie strony na Facebooku, który łączy ze sobą już ponad 1000 000 000 użytkowników na całej kuli ziemskiej. Każda firma powinna mieć fanpage na FB, na którym internauci mogą przekazywać swoje opinie na temat wytworów i usług. Podstawową rolą prowadzącego taką stronę jest ciągłe czytanie tych wszystkich głosów. Opinie użytkowników muszą być przekazywane do zarządu marki. Dzisiejsi klienci chcą, by przedsiębiorstwa brały pod rozwagę ich recenzje.
Napisał