Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Termoizolacja w granulkach

  • Posted on: 25 May 2021
  • By: addmean
Termoziolacja w granulkach idealnie się sprawdza w miejscach, jakie trudno ocieplić płytami w sposób umożliwiający uchować ciągłość ocieplenia. Nadaje się tak do nowo wznoszonych, jak też do odnawianych budynków.


W ten sposób można ocieplać z trudem przystępne przestrzenie stropodachów jak też dachów skośnych budowanych z wiązarów kratowych, pod którymi nie będzie użytkowego poddasza.
Wypełnienie styropianem stosuje się również do zapełniania szczeliny powietrznej w ścianach warstwowych podczas ich ocieplania.

Jeżeli chcesz przeczytać dodatkowe materiały zachowane w takiej tematyce, zobacz link na stronie (https://www.drabest.pl/pl/22-drabiny-malarskie). Tam również znajdziesz coś atrakcyjnego dla siebie!

Częstokroć stanowią warstwę stropu czy też posadzki drewnianej.


rynny


Granulatu nie rozmieszcza się ręcznie, tylko wdmuchuje za pomocą przeznaczonego do tego celu przyrządu. Izolacji możesz więc nadać dowolną grubość. Prace przeprowadzane są z reguły wówczas, gdy domek jest już w stanie zamkniętym. Trwają daleko krócej niż układanie izolacji w płytach albo matach. Surowca nie składuje się na miejscu budowy. Przywozi go ekipa wykonująca roboty, a płaci się za niego według rzeczywistego zużycia. Jako izolacje nadmuchiwane w z trudem osiągalne punkty stosuje się zarówno granulaty, jak też regranulaty ze styropianu. Granulat kulki styropianowe jest to spieniony polistyren – produkt, którego użytkuje się do produkcji styropianowych płyt. Ma postać sypkich granulek średnicy 2-9 milimetrów. Od metody spieniania polistyrenu zależy waga, jaką uzyska granulat, i jest to na ogół 11-27 kg/m3.
Z kolei reglanulat styropianowy powstaje z rozkruszonych styropianowych płyt, zatem jego granulki będą mieć nieregularne kształty. Przeważającą frakcją będą granulki 5-milimetrowe, natomiast wielkość pozostałych mieści się w granicach od 2 do 10 milimetrów.