Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Najważniejsze rodzaje zbiorników ciśnieniowych na różne substancje używane w przemyśle i prywatnych gospodarstwach

  • Posted on: 5 August 2022
  • By: addmean
Zbiorniki do gromadzenia rozmaitych związków są wykorzystywane powszechnie w zakładach przemysłowych oraz fabrykach. Ze względów praktycznych i technologicznych wymagań często pracować one muszą w warunkach wyższego ciśnienia, z tego też powodu muszą być odpowiednio wykonane. Parametry takich zbiorników są bardzo dokładnie skatalogowane przez najróżniejsze normy, których należy się trzymać, jeśli zbiornik powinien być w pełni bezpieczny dla otoczenia.
Względy bezpieczeństwa są tu bardzo ważne, bowiem zbiorniki mogą pracować z dużymi ciśnieniami, więc każde zaniedbanie w tym względzie zakończyć się może poważnym wypadkiem. Jednymi z częściej używanych rodzajów są ciśnieniowe zbiorniki na powietrze. składają się one przeważnie z metalowej butli i sprężarki, która jest odpowiedzialna za napełnianie, a także szeregu dodatkowych podzespołów zabezpieczających i podłączeniowych - zbiornikicisnieniowe.pl/zbiorniki_hydroforowe.htm. Tego typu zbiorniki produkowane są w dwóch odmianach, to znaczy pionowej i poziomej, to będzie uzależnione od klienta i jego wymagań.
zbiornik
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Natomiast ich budowa jest bardzo charakterystyczna i określona szczegółowo przepisami, bo mają one kształt z dospawanymi dwoma denkami z każdej strony, co gwarantuje równomierny rozkład ciśnienia.Bardzo podobną konstrukcję będą miały zbiorniki hydroforowe, one z kolei będą służyć do przechowywania wody pod wysokim ciśnieniem dla zastosowań przemysłowych i spożywczych. Często zbiorniki (zbiorniki ze stali nierdzewnej) takie występują w parze z pompami, wtedy mogą służyć jako niezależne źródło zasilania w jednorodzinnych domkach, gospodarstwach rolnych i zakładach przemysłowych. Zasada działania zbiorników hydroforowych opiera się na wykorzystaniu poduszki powietrznej. Do zbiornika wlewa się pewną ilość wody, a pozostałą przestrzeń wypełnia powietrzem - . Powietrze to usiłuje wypchać wodę ze środka, dzięki czemu przesłać ją można rurami nawet na dość dużą odległość. Po osiągnięciu stanu poniżej minimum układ sterowania włącza pompę, która znowu uzupełnia stan cieczy. Cały układ jest wydajny, ekonomiczny i prosty w użytkowaniu, co potwierdzić będą mogli liczni użytkownicy.