Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak wybrać dachówkę ceramiczną?

  • Posted on: 27 May 2022
  • By: addmean
Projektując dom, najczęściej kierujemy się estetyką, którą prezentują katalogi albo wizualizację.
Dobór dachówek to też sprawa upodobań, jednak zdecydowanie musi łączyć się z pełną techniką budowy i pomysłem.

Wyraźny wzór utworzony dachówkami konkretnego koloru na tle wykonanym z innych dachówek
Author: Wienerberger
Source: Wienerberger
Staramy być bardzo oryginalni na tle chociażby sąsiadów.
Często więc wybieramy kolory i typy dachówek. W związku z tym, gdy popatrzymy na panoramę polskich wiosek i miast, zauważymy tęczę z dachów. Dobrze pomyśleć o tym bez stresu i wziąć pod uwagę, że dachówka nie tylko musi pasować do naszego domu, ale też do otoczenia.

Ceramika budowlana
Wybór dachówki jest związana z ogólnym projektem. Dużym zainteresowaniem cieszy się budownictwo (lokale handlowe wynajem pogorzelica) z drewna, jednak od lat najpopularniejsze są typowe pustaki ceramiczne. Wielu ludzi wprowadza trochę urozmaicenia, więc cegła klinkierowa także jest kupowana wyjątkowo często.

Pojawia się więc problem pokrycia dachu. W hurtowniach można obejrzeć ciekawe modele, jednak nie tak łatwo w wyobraźni zobaczyć dachówki w interesującym nas zestawieniu kolorystycznym. Dach(zobacz wpust dachowy anplast) pełni istotną funkcję i ma być ciepły, a to jest zależne od tego, na jaki typ dachówki się zdecydujemy.

Elementem tradycji budowlanej jest już dachówka ceramiczna, ma ona kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, mniszka wygięta do gór i esówka oczywiście w kształcie S. Oczywiście naturalna dachówka ma czerwonawy kolor, ale proces angobowania może zmienić jej kolor. Poza tym są również glazurowane dachówki, pokryte warstwą szkliwa, więc są błyszczące i gładkie. Tego typ zabiegi mogą ułatwić czystość dachu.

Dachy z ceramiczną dachówką w związku z tym, że są ciężkie, będą wytrzymałe szczególnie na silne wiatry. Używa się je na dachach spadzistych, o kącie nachylenia większym niż 30 stopni, chociaż po wykonaniu spodniego dachu z desek można także zastosować je na ostrzejszym kącie. Warto zapamiętać, że zwyczajny dach jest lepszy, ale też tańszy w budowie. Czasami warto zmienić projekt dachu, niż oszczędzać na materiałach budowlanych.


Author: k.s.