Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Skrzynka gazowa jako bardzo znaczący fragment instalacji gazowej

  • Posted on: 30 November 2022
  • By: addmean
Niepoprawnie sporządzona instalacja gazowa to zagrożenie dla wielu osób. Wszelki odbiorca gazu ma obowiązek zadbać o to, aby dobrze dopasować skrzynkę gazową.


Skrzynka gazowa jest nadzwyczaj znaczącym składnikiem wszelkiej instalacji gazowej. Jest tam umieszczony reduktor ciśnienia, gazomierz, również główny zawór. Reduktor musi być usytuowany w taki sposób, aby był stabilny, a główny zawór porządnie zabezpieczony. Dostęp do skrzynki (zobacz na skrzynka na gaz) musi być bezproblemowy. Ma to znaczenie przede wszystkim w czasie przeróżnego rodzaju awarii, bądź rozmaitego typu klęsk żywiołowych.


skrzynka gazowa
Author: Demur
Source: http://demur.pl
To, z którego materiału jest zrobiona skrzynka posiada duży wpływ na jej odporność. Skonstruowana z plastiku jest zazwyczaj wykorzystywana w domach jednorodzinnych. Jest dostępna w trzech wersjach, poświęcona do montażu na linii ogrodzenia, we wgłębieniu, bądź wzory wolno stojące.


Skrzynka metalowa produkowana jest ze stali kwasoodpornej, na ogół ocynkowanej. Jest możliwość także wybrać skrzynkę z laminatu. Do ich wyrobu stosowana jest mata szklana nasączona szczególną żywicą poliestrową. Jest wytrzymała na oddziaływanie warunków atmosferycznych, małych i wysokich temperatur, także wilgotności. Dzięki temu skrzynka gazowa z laminatu nadaje się doskonale do wykorzystania zewnętrznego. Oprócz skrzynek standardowych, istnieją jeszcze podwójne.


Używane są w przypadku, gdy gazomierz zamontowany zostaje razem z zaworem głównym i reduktorem ciśnienia, a również w budownictwie wielorodzinnym. Skrzynka gazowa jest niezwykle ważnym elementem całej instalacji, w związku z tym warto wybierać taką, która będzie spełniała wszelakie wymogi.