Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Podpowiadamy, jak prosto wysłać PIT 37 przez internet

  • Posted on: 19 August 2022
  • By: addmean
Niemal każdy z nas dobrze powinien zdawać sobie sprawę z tego, że co roku musimy wyliczyć zeznanie podatkowe. Każdy, kto zarobił przynajmniej złotówkę ma obowiązek wyliczenia się z urzędem skarbowym – w przeciwnym przypadku z pewnością nie można liczyć na pobłażanie organów skarbowych.
podatki
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj na szczęście można rozliczyć zeznanie podatkowe przez Internet, co zdecydowanie jest bardzo wygodne dla niemal wszystkich podatników – nie a już konieczności stania w wielkich kolejkach do urzędu podatkowego. Jeśli Ty również chcesz zaoszczędzić trochę czasu i nerwów, wtedy także powinieneś rozliczyć swojego PIT-a przez Internet. Obecnie dostępnych jest tak sporo różnego rodzaju programów umożliwiających rozliczenie zeznania podatkowego, że zdecydowanie nie będziesz miał najmniejszych problemów (przejdź na portal podatnika). Jeżeli jesteś zatrudniony na umowę o pracę u jednego pracodawcy, wtedy cała operacja jest wyjątkowo łatwa – wystarczy, że na sowim zeznaniu podatkowym wpiszesz konkretnie te wszystkie informacje, które będą zamieszczone na druku PIT, który otrzymasz od pracodawcy. Sprawa komplikuje się nieco bardziej w przypadku osób, które pracują dla paru pracodawców, najczęściej na umowę zlecenie lub o dzieło.

Zaciekawił Cię publikowany tekst? Jeśli tak, to zdobądź dodatkowe informacje na to zagadnienie oraz zobacz proponowane informacje (https://contra-odszkodowania.pl/odkupimy-twoje-odszkodowanie/), a z pewnością też przykują Twoje zainteresowanie.

Wtedy będziesz miał obowiązek wybrać PIT-37, który jest trochę bardziej skomplikowany. Jeśli ten przypadek dotyczy zatem Ciebie, wówczas bez wątpienia powinieneś spośród wszystkich programów wybrać dokładnie ten, który pozwala wypełnić PIT 37 online.
Jeżeli nie jesteś pewien, w jaki sposób wypełnić swój PIT, wtedy niezłym pomysłem będzie poradzenie się księgowego. Wprawdzie programy do wypełniania PIT-ów zwykle wyposażone są w czytelną instrukcję, jednakże o ile potrafimy policzyć wysokość przychodów oraz wysokość naliczonego podatku, o tyle spory kłopot potrafią sprawić nam różnego rodzaju ulgi i zwolnienia.

Bardzo Ci się spodobał ten artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź także przydatne notatki, które mają pokrewne informacje na publikowany tutaj wątek - jeśli masz chęć, to zbadać kliknij tu!

Kiedy tylko możemy odliczyć coś od podatku, wtedy zdecydowanie powinniśmy korzystać z takiej możliwości. Jeśli jednak nie jesteś pewien, czy w danym przypadku ulga Ci się należy, lepiej nie wpisywać tego w zeznaniu podatkowym. Jeśli nie jesteś pewien, w jaki sposób konkretnie wypełnić PIT, wtedy z pewnością powinieneś zwrócić się do księgowego – to może pozwolić uniknąć Ci sporych problemów (czytaj więcej PI-TAX.pl). Lepiej będzie przeznaczyć nieco pieniędzy na poradę księgowego niż potem przez swoją nieuwagę wplątać się w problemy z urzędem podatkowym.