Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Warto zaopatrzyć się w wentylator łazienkowy, by nie pozwolić na pojawienie się pleśni w pomieszczeniu

  • Posted on: 10 June 2020
  • By: addmean
W naszym mieszkaniu każde pomieszczenie pełni bardzo ważne zadanie i dlatego powinno być należycie urządzone. Dotyczy to również łazienki, która przeważnie nie jest łatwa do zaaranżowania, jako że charakteryzuje się nierzadko małą powierzchnią użytkową. Tymczasem musi pozostać niezwykle funkcjonalna – z jednej strony ma być pomieszczeniem wygodnym i ładnie wyglądającym, a z drugiej ułatwiać wykonywanie codziennych czynności porządkowych jak mycie, pranie, suszenie. Co więc brać pod uwagę w czasie aranżacji łazienek uwzględniając panujące w niej warunki?
wentylator
Author: Klimatop
Source: www.klimatop.pl
Urządzając to pomieszczenie powinniśmy rzecz jasna wziąć pod uwagę wilgotność. W łazience przeważnie panuje duża wilgoć. Wynika to z codziennych kąpieli, czy też prania ubrań. Jeśli pozwala na to miejsce, również suszy się tu odzież. Dlatego niezwykle ważne jest wyposażenie jej w wentylator łazienkowy (tutaj), aby nie doprowadzić do powstania grzyba. Pochłania on nie tylko parę wodną, ale także nieprzyjemny zapach. wymiennik ciepła wentylacji taki może być zamontowany przy suficie, na ścianie, a także nad kabiną prysznicową. W zależności od umiejscowienia wybieramy adekwatny model pod względem design. Jednak najistotniejszą rolę w tej sytuacji odgrywa wydajność urządzenia oraz jego głośność. Ma on pracować bardzo cicho, a jego wydajność powinna być kilka razy większa niż pojemność kubatury. Istotna jest też częstotliwość pracy wentylatora – najskuteczniej działają te, które pracują nieustanie i na bieżąco wymieniają powietrze w łazience. Oczywiście do łazienki, gdzie pojawia się duża wilgotność nie potrzebny jest nawilżacz (zobacz: jak czyścić nawilżacz powietrza) powietrza, który przyda się w innych pomieszczeniach, w szczególności, gdy są klimatyzowane i mocno ogrzewane- . Wentylator jest natomiast niezbędny. Przeciwwskazaniem do jego użycia jest wykorzystanie w łazience piecyków spalających gaz z otwartym paleniskiem (dotyczy to na przykład podgrzewaczy wody). Jeżeli nie istnieją przeciwwskazania do zamontowania wentylatora, dodatkowo warto pomyśleć o innych rozwiązaniach, które zwiększą przewiew i cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Jednym z nich jest zamontowanie drzwi mających w dolnej części otwory, którymi powietrze może bez problemu przepływać.