Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Gdy budujemy nowy dom

  • Posted on: 14 January 2022
  • By: addmean
W starych, słusznie minionych czasach, masy ludzi poupychanych w molochach nie miały dużych szans na poprawienie swojego standardu mieszkaniowego. Oczywiście trendy w stylu boazeria czy łuki nad wejściem do pokoju pojawiały się tu i ówdzie, jednak mieszkańcy domów jednorodzinnych mieli o wiele wyższy standard. Był też powód tej różnicy, ten sam, przez który owe osiedla nazywano zatokami czerwonych świń.

budowa domu
Author: Marttin Pettit
Source: http://www.flickr.com
Przełom z 1989 roku dał nam dużo możliwości, oczywiście jedynie teoretycznie. Mniej więcej przez dziesięć pierwszych lat III RP mieszkanie w domu było luksusem na miarę bohaterów Dynastii. Teraźniejsza sytuacja na rynku budowlanym pokazuje, że wybudowanie domu jest relatywnie tańsze od kupowania mieszkania. Oczywiście podejmując taką decyzję musimy wziąć pod uwagę ciągłą potrzebę trzymania ręki na pulsie. Poza ciągłym obowiązkiem kontrolowania ludzi budujących nasz dom, musimy przede wszystkim odpowiedzialnie zaplanować całe przedsięwzięcie. Wzory pism budowlanych znacznie uproszczą przejście przez ten temat.

Załóżmy, ze mamy uzbrojony teren gotowy do stawiania na nim naszej hacjendy. Musimy jednak wiedzieć jak ów pałac ma wyglądać. Tu z pomocą pomoże nam architekt, który zaprojektuje dla nas pałac naszych marzeń. Projekt oczywiście w cenie małego samochodu. Szukając porządnego rozwiązania należy poszukać firmy, która ma w swojej ofercie sprawdzone i solidne projekty domów. Więcej w tym temacie na portalu budowlanym Projektoskop. Są tu najnowsze projekty domów wykonane przez profesjonalne firmy projektowe. Baza obejmuje przykładowoprojekty domów parterowych,projekty małych domów, czy też nowoczesne domy .Każdą budowę domu poprzedza dobrze wykonany projekt domu. Zaletą tego rozwiązania, oprócz ceny, jest zwyczajowo możliwość obejrzenia, wykonanych już projektów, na żywo. Nasza wizja domu może oczywiście zezwolić na rozsądną modyfikację zaproponowanego nam rozwiązania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się dużo na ów temat, to zajrzyj na naszą nową witrynę i dowiedz się ponadto czegoś interesującego o tym poście.

Jeśli się postaramy, nasz dom będzie wyjątkowy, a jego projekt pozwoli zaszaleć nam w późniejszym etapie pracy, takim jak projektowanie ogrodów.

Nie wybiegajmy jednak zbytnio w przyszłość. Przejrzeliśmy dostępne i polecane firmy budowlane. Zamówiliśmy pierwszą partię potrzebnych materiałów. Jesteśmy szczęśliwymi władcami fundamentów na naszej działce. W czasie weekendu oprowadzamy znajomych po skupisku błota i pustaków, z wyraźnym podnieceniem opowiadając co stanie gdzie. Oczywiście widzimy to tylko my, w naszej głowie.

Większość osób budujących domy w mig staje się ekspertami. Po wyczerpującej lekturze pism branżowych i serwisów internetowych wiemy już jakie są najsolidniejsze docieplenia i najrozsądniejsze elewacje. Prace ruszają pełną parą, budynek pnie się w górę, rodzina patrzy z uznaniem, mimo, że nie umie sobie jeszcze umiejscowić leżanki wśród wszechobecnego bałaganu. Jako specjaliści znamy wszystkie firmy robiące dobre dachy. Ostatkiem sił i nie ostatnią, na szczęście, transzą kredytu udało nam się postawić stan surowy przed mrozem. Wiemy już dlaczego na studiach znajomi mówili, że warto studiować. Następne święta w nowym domu.

Rodzina odwiedza nas w świąteczne dni, babcie podziwiają, wujkowie znajdują pierwsze usterki, słowem, sielanka. Przed końcem roku przemierzamy sklepy z zaopatrzeniem łazienek, kupujemy nowoczesne, niekoniecznie funkcjonalne krany i umywalki. Decydujemy się nawet na zakup pralki do zabudowy (kliknij w ten link). Idziemy do biura projektującego kuchnie, prosto z biura projektującego kuchnie idziemy do dużego składu budowlanego, który jest bardziej przyjazny dla naszego prawie już pustego portfela.

Pojawia się moment, w którym zjawia się nowy gracz w naszych zmaganiach – żona.

Jeśli zaciekawił Cię taki artykuł, zobacz inne wiadomości w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam, odnajdziesz tutaj podobne informacje.

Wygodne i funkcjonalne wnętrze musi od teraz być śliczne i zgodne z panującą modą. Cierpi nasz budżet i nasza wyobraźnia, w której tli się obraz przedstawiający wielki garaż z malutkim samochodem w środku. A zamiast niego musimy zadbać o wspaniałą kuchnię, wyposażoną w gustowne meble, duży zlewozmywak (link do strony) i całą resztę sprzętów.

Mija czas, znamy już najlepszych fachowców w każdej, około budowlanej branży z okolicy. Teraz tylko przeprowadzka, dodatkowe meble, problemy z ogólnopolskim dostawcą telefonu i internetu, pierwsze grzeczności z sąsiadami... voila! Mamy własny dom, osiągnęliśmy założony cel. Organizujemy świąteczny obiad przy ogromnym stole w naszym nowym salonie. Ciotki z wyrzutem patrzą na wujków, szukających usterek. Dzieciaki bawią się w chowanego. Dziadkowie mają problem z odkręceniem wody w toalecie, a nad wszystkimi góruje potężna choinka, której nawet nie wnieślibyśmy do naszego małego mieszkanka w bloku. Jesteśmy z siebie dumni. Tylko ten kredyt...