Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Podstawowe wady i zalety żaluzji, jakie są dwa podstawowe ich typy stosowane w domach i biurach

  • Posted on: 6 October 2022
  • By: addmean
Poszukując sposobu na zabezpieczenie pomieszczeń domowych przed słońcem i spojrzeniami wścibskich sąsiadów wielu ludzi bardzo chętnie wybiera żaluzje. Są one estetyczne, trwałe i pozwalające na duże możliwości regulowania, zupełnie zrozumiałe więc jest, że zyskują tak ogromną popularność. Najważniejszą ich cechą będzie to, że da się w nich płynnie regulować ilość padającego do wnętrza światła. Żaluzje można regulować dwoma sposobami.


żaluzje
Author: zenjazzygeek
Source: http://www.flickr.com
Pierwszy to regulowanie, jak duża część szyby zostanie przez nie przysłonięta, da się je całkowicie podnieść i zostawić puste okno, a można zasłonić wszystko. Lecz w porównaniu z mechanizmem rolet żaluzje posiadają jeszcze możliwość drugiej regulacji, a mianowicie kąta położenia lamelek. Jeśli będą one położone pod kątem prostym do szyby, to wówczas światło praktycznie nie będzie blokowane, jednak jeżeli zmieni się ich kąt na równoległy, to wtedy będą one zasłaniać wszystko. Takie rozwiązanie daje ogromne możliwości na sterowanie światłem słonecznym w pomieszczeniach, a wykorzystuje się w tym celu bardzo proste i łatwe w obsłudze mechanizmy.


Najpopularniejsze żaluzje, które są oferowane w sprzedaży, to będą żaluzje poziome - porownaj żaluzje. Złożone są one z przykręconego w górnej części okna mechanizmu i kilkudziesięciu cienkich listewek nazywanych lamelami. Lamele mogą być wykonane z plastiku, drewna lub aluminium, a kontrolowanie ich położenia odbywa się przy pomocy pokręteł, sznurków i układu żyłek.
żaluzje
Author: Coulisse
Source: Coulisse
Poziome żaluzje najczęściej można spotkać w domach i mieszkaniach, tam też przy niedużych oknach bardzo dobrze się one sprawdzają.

Z kolei w biurach i obiektach publicznych, gdzie okna okna plastikowe wrocław w oknar-internorm.pl są dużo większe, coraz powszechniejsze są żaluzje pionowe, posiadają one dużo szersze lamele i nieco odmienny mechanizm sterujący. Żaluzje często stają się także elementem zdobniczym, spora ilość dostępnych wzorów, materiałów i kolorów sprawia, że każdy raczej coś dobierze do swojego okna. Przy ochronie okien niekiedy montuje się także siatki przeciwinsektowe, zapobiegające dostawaniu się latających owadów do wnętrza mieszkania.