Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jeśli chcesz ogrzewać się w cieple paleniska, musisz kupić odpowiednie drewno

  • Posted on: 19 December 2022
  • By: addmean
Coraz więcej naszych rodaków docenia piękno i ciepło, jakie płynie z paleniska zbudowanego w salonie czy innym domowym wnętrzu. To znakomita forma ogrzewania pokoju w zimowe wieczory, jak też cudowna alternatywa wprowadzenia do pokoju przytulnego i miłego nastroju. Kominki występują w różnych wariantach: Polacy stosują kominki elektryczne, na bio paliwo, jak też klasyczne paleniska. Jeśli zdecydujemy się wykorzystywać to ostatnie, powinniśmy przed zimą zgromadzić właściwe gatunki drewna.

Wybierz najlepsze drewno do swojego kominka

ogień z kominka
Author: kazy79
Source: http://www.flickr.com/photos/kazy79/407479661/
W sytuacji, jeśli planuje się użytkować kominek, już zawczasu trzeba zakupić właściwy zapas drewna.

Masz ochotę przeczytać więcej naszych artykułów? Świetnie! Pragniemy zatem poinstruować Cię, że jesteśmy tutaj - wyszukasz nas w tym linku.

Uznaje się, że w czasie zimy spala się od 5 do 15 m3 drewna, oczywiście dużo zależy w tym względzie od częstotliwości palenia w kominku, wielkości ogrzewanego pomieszczenia, jak także gatunku kupionego drewna. Jeżeli zależy nam na cieple oraz długotrwałym paleniu, powinniśmy decydować się na gatunki twarde, jak buk, grab oraz dąb. To najkaloryczniejsze rodzaje drewna i dają najlepsze ciepło - Fhu Andre. Tymczasem brzoza czy lipa zapewniają jasne oraz przyjemne płomienie, prędko się rozpalają, mimo wszystko tak samo szybko się spalają więc podobne drewno trzeba często dokładać do kominka.zalecam tę stronę płasownikZanim decydujemy się na zakup danego gatunku, musimy wszystko policzyć i przeanalizować.Gdzie kupować drewno?

Drewno trzeba kupować w pewnych i sprawdzonych punktach, bowiem tylko w ten sposób zyskamy gwarancję, że zostało ono wystarczająco długo sezonowane oraz nadaje się do palenia w kominku. Ze względu na koszt transportu warto szukać punktu zaopatrzenia znajdującego się w pobliżu miejsca zamieszkania, dla przykładu kiedy mieszkańcy Warszawy oraz okolic chcą nabyć drewno do kominka Piaseczno będzie najlepszym wyborem. Drewno do kominka można kupować też w niewielkich paczkach w marketach budowlanych - fhu-andre.pl, jednakże trzeba mieć świadomość, że okazuje się to drogim rozwiązaniem.

Jakich gatunków lepiej unikać?

Niektórych odmian drewna najlepiej unikać, choć palą się one estetycznie i zapewniają ciepło. Do palenia w kominku odradza się odmiany drzew iglastych, ponieważ zawarte w nich związki poważnie brudzą kominy oraz powodują, że należy często je czyścić. Nieczyszczone kominy kominowe są zagrożeniem dla użytkowników budynku, bowiem mogą prowadzić do zaczadzenia.