Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Sygnalizatory stosowane są do zabezpieczania pojemników

  • Posted on: 9 October 2021
  • By: addmean
Zasada postępowania sygnalizatorów stanu polega na odkryciu istnienia cieczy,względnie materiałów sypkich w otoczeniu czujnika, wywołaniu reakcji czujnika, także zasygnalizowania takiego zjawiska.
Reklama
Author: ING Group
Source: http://www.flickr.com


Pułap w zależności od wymogów i warunków obiektowych może być mierzony, względnie sygnalizowany.


Najczęściej użytkowane są do monitorowania zasobników przed przepełnieniem, lub całkowitym opróżnieniem. Sygnalizator poziomu wody przeznaczony jest do stosowania jako czujnik pomiarowy. Osiągalny w przeróżnych gatunkach, przeznaczony do przeróżnych typów cieczy. Przełącznik mechaniczny osłonięty obudową z tworzywa syntetycznego zawieszany jest na własnym kablu na żądanej wysokości.

Ten artykuł jest niezwykle interesujący, ale bez ociągania przeczytaj także ten opublikowany tutaj (https://www.drabest.pl/pl/30-rusztowania-drabinowe) w innym miejscu post - on również jest godny uwagi.

Kiedy poziom cieczy znajdzie się na wysokości regulatora, zaczyna on pływać i uruchamia przełącznik. Obwód prądu jest zamknięty, lub otwarty, pompa jest włączona, albo zatrzymana, bądź też załącza się urządzenie alarmowe.


nowoczesne odkurzacze
Author: Dennis van Zuijlekom
Source: http://www.flickr.com


W sprzedaży dostępne są sygnalizatory pływakowe, pływakowe wielopunktowe, wibracyjne. Sensory pływakowe poziomu płynów wykorzystuje się tam, gdzie przydatna jest stała kontrola i regulacja poziomu płynu. Sygnalizatory pracują bez energii pomocniczej, a ruch pływaka jest emitowany na przełącznik drogą magnetyczną.


Przetwornice ultradźwiękowe można stosować do badania pułapu płynów, jeżeli z jakichkolwiek powodów bezpośredni kontakt z medium jest niemożliwy.
Może to mieć miejsce wówczas, gdy medium jest mocno agresywne i zdołałoby powodować korozję tworzywa miernika.

Poszukujesz następnych postów na ten interesujący temat? Namawiamy zatem do odwiedzenia naszej strony. Jak to zrobić? Kliknij na hiperłącze do www.

Badanie poziomu za pomocą sondy hydrostatycznej przeprowadzany jest z użyciem prostej zależności pomiędzy wysokością słupa cieczy, a wywołanym ciśnieniem hydrostatycznym.