Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu tzw. zacieranie betonu posiada tak duże znaczenie przy jego konserwacji?

  • Posted on: 27 May 2022
  • By: addmean
Wydawać by się mogło, że tego typu materiał jak beton jest niezwykle solidny i nie wymaga już jakichkolwiek działań, żeby go jeszcze dodatkowo wzmacniać. Nic w większym stopniu mylnego - w betonowej posadzce niezwykle często pojawiają się małe ślady, które należałoby jak najszybciej usunąć, aby nie dopuścić do kolejnych uszczerbków np. posadzki.


Funkcjonuje dużo różnorodnych sposobów, jakie służą do renowacji elementów wykonanych z betonu.


kupić
Author: Thomas Galvez
Source: http://www.flickr.com


Jedną z nich jest tak zwane zacieranie betonu. Czynności tego typu robi się w tym czasie, gdy na płaszczyźnie betonu ujawniły się ślady stworzone jeszcze w czasie, gdy wiercenie w betonie nie stwardniał całkowicie. Takie zacieranie stosuje się również w tym czasie, gdy beton z jakiegoś powodu w jakimś miejscu pękł. Jest tak dosyć rzadko, przykładowo ze względu skurczu podczas zasychania czy nierównomiernego wygładzenia powierzchni. Należałoby tu wspomnieć, że jeżeli powierzchnia betonu nie okaże się być równa, to będzie to miało duży niekorzystny wpływ na układ sił działających na taką powierzchnię.


bateria łazienkowa
Author: Madix
Source: Madix
Dlatego też stosuje się tzw. zacieraczki do betonu, jakie znacznie poprawiają jakość betonu i ograniczają trudności w konserwacji podłogi od Prycznicz - (deska dwuwarstwowa) w przyszłości. Warto wspomnieć, że są różnorodnego typu zacieraczki.


Inne zastosujemy do robót w domu, odmiennych przy specjalistycznym polerowaniu betonu ozdobnego jeszcze odrębnych przy wygładzaniu znacznych powierzchni. Ważne, aby przy zacieraniu betonu nie powodować powstawania pęcherzyków powietrza, ponieważ mogą być one ciężkie do zniwelowania.