Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Czym pokryć dach?

  • Posted on: 6 March 2022
  • By: addmean
Standardowa dachówka, pokrycie bitumiczne bądź blachodachówka? Na dachu można też ułożyć papę czy widywaną niegdyś na wsiach strzechę. Wybór jest nadzwyczaj ogromny.


Jaki dach, takowe pokrycie.
miejsce
Author: KOMFORT
Source: http://www.komfort.pl/


Ową wytyczną powinniśmy się kierować przy wyborze materiału na obicie dachowe. Istotny jest układ dachu (płaski czy pochyły, prosty albo wymyślny) i konstrukcja więźby (solidna czy delikatna). Jeżeli zastanawiamy się nad materiałem na pokrycie dachu w fazie planowania domu, nasz wybór nie jest niczym ograniczony – projekt można dobrać do rodzaju surowca, nie narażając się na dodatkowe koszty. Poniektóre materiały(zobacz płyty modelarskie) nadają się lepiej na dachy spadziste aniżeli na płaskie, zaś dla poniektórych trzeba opracować mocniejszą konstrukcję więźby dachowej. Jeśli natomiast przeprowadzamy remont starego pokrycia bez wymiany czy też wzmacniania więźby dachowej, jesteśmy ograniczeni warunkami konstrukcyjnymi, które nierzadko nie pozwalają na zastosowanie dowolnych materiałów.


mieszkanie z antresolą
Author: InAweofGod'sCreation
Source: http://www.flickr.com


Faliste płyty bitumiczne to sprasowane włókna organiczne – na przykład celuloza – nasączone masą bitumiczną. Płyty pokryte są warstwą z żywicy polimerowej czy też akrylowo-winylową. Pokrycie takie jest odporne na promienie UV a także czynniki atmosferyczne. Płyty bitumiczne układa się zazwyczaj na dachach o mało wymyślnej powierzchni. Dachówki bitumiczne położone na dachach przypominają płaskie tradycyjne dachówki, są jednakże od nich o wiele lżejsze, natomiast obicie z nich jest daleko prostsze do ułożenia. Dachówki bitumiczne, nazywane też gontami bitumicznymi, są miękkie, łatwo zdołamy je krzywić i przycinać, można je więc układać na bardzo skomplikowanych, łamanych dachach o rozmaitym nachyleniu.
Potoczne określenie styropianowych płyt laminowanych podkładową papą to styropapa. Ocieplenie dachu za pomocą styropapy możemy wykończyć stosując ponadplanową powłokę podkładową lecz nie jest to niezbędne.