Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Dowiedz się więcej o wytwórcach sprężyn

  • Posted on: 26 April 2022
  • By: addmean
Sprężyny występują bardzo powszechnie właściwie w każdym urządzeniu znajdującym się w gospodarstwie domowym – od zegarów po fotele czy urządzenia kuchenne. Powszechnie wykorzystuje się je również w motoryzacji i urządzeniach przemysłowych.


Mała sprężynka stalowa
Author: liebeslakritze
Source: http://www.flickr.com
Produkcja tych elementów odbywa się w profesjonalnych fabrykach będących najczęściej spółkami podległymi pod hutę metali. Zapewnia to niski koszt pozyskania tworzyw do produkcji, oraz wysoką jakość i pożądane właściwości fizyczne półfabrykatów. Samo wytwarzanie sprężyn jest zjawiskiem bardzo prostym, wymagającym jednak dokładności i koniecznych maszyn produkcyjnych. Koszt wytworzenia produktu finalnego jest jednak tak niewielki, szczególnie gdy produkcja ma miejsce blisko huty metali, że jest to proces przynoszący duże zyski.

Wytwórcy krajowi

W Polsce wytwarzanie sprężyn odbywa się w kilku dużych ośrodkach, położonych zwykle blisko punktu wydobycia najważniejszego surowca,
Metalowa sprężyna
Author: taymtaym
Source: http://www.flickr.com
którym jest stal. Duże ośrodki produkcyjne znajdują się więc na przykład na Śląsku. Producent sprężyn (przedsiębiorstwo produkujące sprężyny) wytwarza je zazwyczaj na zamówienie konkretnej firmy specjalizującej się w produkcji urządzeń z zastosowaniem sprężyn. Elementy te są pakowane w pudełka zawierające (w zależności od rozmiaru sprężyny) od paru do kilku tysięcy sztuk towaru i transportowane do klienta na paletach zawierających kilka do kilkudziesięciu takich pudełek. Palety palety transportowe są umieszczane na ciężarówkach, które umożliwiają przewiezienie do kilkudziesięciu tak zapakowanych palet. Pozwala to na minimalizację kosztów transportu towaru.

Sprzedaż detaliczna
Sprężyny można kupić także w ilości detalicznej, najczęściej w marketach z materiałami budowlanymi. Domowi majsterkowicze mogą stosować sprężyny w wielu konstrukcjach. Oferuje się je zwykle w formie części zapasowych, z uwagi bowiem na to, że są to produkty mechaniczne, sprężyny zmieniają po czasie swoje cechy a w skrajnych sytuacjach zużywają się lub niszczą. Ceny tych elementów wahają się zależnie od ich typu i wielkości – najbardziej kosztowne są wielkie sprężyny, stosowane przykładowo w amortyzatorach. Mniejsze sprężyny nabywane są na wagę, takie sprężyny używane w wielu urządzeniach domowych – od zegarów po piloty do telewizorów.