Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Zatroszcz się o swój ogród oraz wykorzystaj odpady zielone do stworzenia odżywczego nawozu dla twoich roślin

  • Posted on: 16 October 2020
  • By: addmean
W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o tym w jaki sposób należy troszczyć się o środowisko i prawidłowe gospodarowanie odpadami. Kiedy posiadamy działkę albo ogród możemy samemu zadbać o ponowne wykorzystanie odpadów zielonych budując kompostowniki.

Nieduża część z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści przynosi stworzenie kompostownika na terenie własnej działki. Rośliny czasem potrzebują czegoś, co wspomoże ich rozwój i dostarczy im niezbędnych składników. W takich przypadkach najczęściej sięgamy po nawozy i inne środki przeznaczone do pielęgnacji roślin. Można jednak z nich zrezygnować jeżeli stworzymy własny kompost. Wszelkiego rodzaju odpady organiczne z kuchni bądź ścinki roślin oraz trawy można wykorzystać powtórnie, w postaci doskonałej odżywki dla naszych krzewów i kwiatów.

Niezbędny jest Ci link do artykułu? Nie zamartwiaj się. W naszym nowym poście odnajdziesz wszystko, czego Ci trzeba. Zapraszamy!

Powinniśmy jednak wiedzieć które rośliny możemy wrzucić do kompostownika. Pewne z nich mogą zawierać niekorzystne dla pozostałych gatunków roślin substancje. W sklepach możemy nabyć wiele środków, które wspomagają proces tworzenia się kompostu, jednak najkorzystniejszym sposobem na dobry kompost będzie pozwolenie na działanie siłom natury.
kompostownik
Author: SuSanA Secretariat
Source: http://www.flickr.com
Najlepszym miejscem na utworzenie kompostownika będzie dobrze nasłonecznione miejsce w naszym ogrodzie. Dobrze, by było ono w oddalonym od pozostałej części działki miejscu, gdzie będziemy mogli swobodnie przeprowadzać kompostowanie. Zwykle kompostownik przyjmuje formę skrzynki czy też zabudowanego zagłębienia w ziemi.Często także występuje w formie ozdobnej skrzyni, która doskonale komponuje się z pozostałą częścią działki. W miejscu kompostowania zachodzą naturalne procesy rozkładu substancji, które muszą przebiegać w określonych warunkach.

Nasze kolejne artykuły są podobnie zajmujące, co ten. Zatem najedź na link tutaj ostrzegacz pożarowy i przeglądaj skrupulatne posty. Zachęcamy!

Niezwykle istotne jest więc zapewnienie ciągłego dostępu do tlenu, światła oraz odpowiedniego drenażu- kompostowników nie można wykonywać na przykład na betonie albo na bruku. Ważne jest także, aby nie wrzucać do kompostownika odpadków mięsnych, gdyż możemy w ten sposób przyciągnąć do swojego ogródka gryzonie.

Kompost to niezwykle cenny produkt w każdym ogródku. Jeśli pragniemy cieszyć się wspaniałymi roślinami, które wspomagane są jedynie tym, co oferuje nam natura, utwórzmy kompostownik w swoim ogródku.