Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Czym pokryć dach altany ogrodowej? Parę potrzebnych informacji

  • Posted on: 7 May 2022
  • By: addmean
W wiosenno-letnim okresie jednym ze sposobów zrelaksowania się po nierzadko trudnym dniu jest spędzenie czasu w gronie bliskich – rodziny bądź przyjaciół – w ogrodowej altanie.

Bez wątpienia najbardziej
altana ogrodowa
Author: Robert Bonfante
Source: http://www.flickr.com
urokliwe oraz idealnie komponujące się z otoczeniem są te wykonane z naturalnych materiałów, a więc przede wszystkim drewna. Co za tym idzie wieleosób stawia na altany ogrodowe kryte strzechą (zobacz więcej: ). Co ważne, są one oferowane w wielu wymiarach i kształtach. Warto podkreślić, iż postawienie altany nie wiąże się z pozwoleniami budowlanymi, jeśli jej powierzchnia nie przekracza 25 metrów kwadratowych w ogrodach w granicach miast oraz 35 metrów kwadratowych poza obszarami miast, w ogródkach działkowych. Prócz modeli standardowych, proponowanych przez producentów, także przyszli użytkownicy mogą mieć wpływ na wygląd altany, a więc tworzy się je na specjalne zamówienie. Sam proces stawiania drewnianych konstrukcji składa się z kilku etapów. Po pierwsze, wyznacza się odpowiednie miejsce i tworzy podstawę w postaci betonowych stop fundamentowych (w przypadku lekkich drewnianych konstrukcji) czy betonowej
rodzina w ogrodzie
Author: Mosman Council
Source: http://www.flickr.com
płyty (w sytuacji, kiedy konstrukcja jest bardziej masywna). W kolejnym etapie łączy się i stawia elementy altany, następnie zabezpiecza się je przed oddziaływaniem różnorodnych czynników, tj. gwałtownych opadów atmosferycznych lub szkodników, takich jak korniki. Końcowy etap budowy altany opiera się na przymocowywaniu belek do fundamentu, układaniu podłogi (sprawdź wylewki anhydrytowe wolplan wrocław) oraz wznoszeniu konstrukcji, aż po dach.Budując altanę ogrodową, powinno się także poświęcić nieco uwagi na pokrycie dachu. W tym przypadku najczęściej dach stanowi strzecha, doskonale współgrająca ze środowiskiem, a przy tym prosta w położeniu oraz utrzymaniu. Co więcej, dach z trzciny jest stosunkowo lekki, a dzięki znajdującym się w nim licznym wgłębieniom i wybrzuszeniom stanowi dobrą ochronę przed wodą (więcej: EKO DACH). Dach z trzciny skutecznie też zabezpiecza przed szkodliwym promieniowaniem, z tego powodu znajdzie swych zwolenników wśród osób wrażliwych na słońce. Jego piękno można podkreślić kilkoma architektonicznymi zabiegami – wstawieniem okna dachowego (tzw. wole oczka), stosowaniem częściowych zaokrągleń oraz wydłużeń okapów, pomostów, połączeń, kominków itp.