Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Wszystko o płytkach elewacyjnych

  • Posted on: 30 November 2022
  • By: addmean
We współczesnej architekturze ważna jest nie tylko wytrzymałość zastosowanych surowców, lecz również ich wartość estetyczna.


Elewacja z cegły klienkierowej Fraza
Source: Wienerberger
Coraz częściej rezygnujemy z tradycyjnych rozwiązań, żeby nasze domy wyglądały pięknie i nietuzinkowo. Warto zatroszczyć się o elewację domu, która jest pewnego rodzaju wizytówką naszej posesji.

Powszechnie stosowany tynk traci w dzisiejszej aranżacji pozycję lidera. Coraz większe uznanie zdobywają natomiast płytki okładzinowe na elewację. Pod tym pojęciem kryje się mnóstwo materiałów, które pomogą w doskonały sposób poprawić wygląd każdego domu. Płytki elewacyjne zewnętrzne stosuje się do ozdabiania elewacji prywatnych domów, zazwyczaj do wysokości ok. 2 metrów, czasem jednak zdobi się nimi całą wysokość zewnętrznych ścian domu. Na rynku znajdziemy kilka najczęściej stosowanych odmian płytek, m.in. płytki klinkierowe, albo wyjątkowo eleganckie płytki z kamienia naturalnego. Jeżeli szukamy tańszego rozwiązania, można zdecydować się na płytki betonowe, które specjalnie szlifowane i barwione, do złudzenia przypominają te kamienne, a są co najmniej o połowę tańsze. Pięknie wyglądają także odpowiednio barwione płytki silikatowe, choć te – niestety – nie są tak odporne na działanie różnorodnych czynników. Jeśli planujemy położyć płytki na nierównej powierzchni lub na łuku, najwygodniejszym rozwiązaniem będą płytki, zrobione z giętkich, syntetycznych żywic.


Płytki elewacyjne mają długą listę niezaprzeczalnych atutów.

Wejdź naszą kolejną witrynę. Tam opublikowaliśmy interesujące informacje. Prosimy - doczytaj szczegóły. Będzie nam bardzo miło, jeśli newsy się spodobają.

Pierwszą zaletą jest ogromna wytrzymałość, odporność na uszkodzenia oraz na zróżnicowane warunki pogodowe. Płytki są wyjątkowo mocne, odpowiednio zamontowane bez problemu wytrzymają długie lata, ciągle świetnie wyglądając. Nie płowieją pod wpływem działania promieni słonecznych, nie wpijają wody, dzięki czemu skutecznie osłaniają wnętrze elewacji przed nadmierną wilgocią. Dzięki małej chłonności, nie dochodzi do wnikania brudu do wewnętrznej struktury płytek, wszystkie zanieczyszczenia można łatwo i szybko zlikwidować. Inną zaletą płytek elewacyjnych jest ich duży walor wizualny. Różnorodność wzorów i odcieni powoduje, że z łatwością można dobrać wygląd elewacji do wyglądu budynku i jego otoczenia. Montaż płytek nie jest kłopotliwy i przypomina układanie tradycyjnych płytek łazienkowych. Jeśli płytki zostaną prawidłowo zamontowane, nie odkształcą się pod wpływem różnic temperatur. Nie zapominajmy, że do montażu należy użyć środków odpornych na mróz, a płytki nakłada się na ocieplony wcześniej budynek.