Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Co wpływa na bardziej solidną wytrzymałość techniczną dachówki? Co jest istotne, żeby była ona jak najbardziej ładna

  • Posted on: 20 December 2020
  • By: addmean
Producenci dachówek ceramicznych zwykle korzystają z angoby i glazury. Dzięki tym substancjom dachówki uzyskują różnorodne kolory pokrycia, zwiększają się też ich techniczne parametry. Jak dachówki ceramiczne to w myślach pojawia się naturalna czerwień. Kolor ten jest obecny
aktywny dzięki związkom żelaza, wypalane są one z glinki. To może jednakowoż powodować, iż dachówki nawet z tej samej serii produkcyjnej mogą odróżniać się odcieniem, ciężko bowiem spotkać glinę, jaka występuje w jednolitych złożach. Tego typu różnice kolorystyczne są skutecznie minimalizowane przez właśnie angobowanie lub glazurowanie.
nowoczesny dom
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Istotnie wiedzieć, że proces przygotowania gliny i jej wypału jest tak pomyślany, by dachówki mogły pochwalić się przede wszystkim właściwościami typowo technicznymi. Żeby były mocne, nienasiąkliwe i mrozoodporne. Nie wpływa to jednak na ich jednolita barwę. Angobowanie właśnie temu służy, dlatego można mówić o dachówce angobowanej. Angobowanie jest techniką barwienia, polega to na tym, że na wysuszoną, ale jeszcze nie wypaloną dachówkę nakłada się tak zwaną szlachetną glinkę. To specjalistyczna ciekła masa gliny, jaką stosuje się do produkcji dachówek, z dodatkiem specjalnych materiałów lub tlenków metali.

Popatrz nie wyłącznie na nasz artykuł, ale także na komentarze ze strony (https://www.partnerzy.pl/wynajem). Możliwe, że niektóre zainteresują Cię na tyle, że zechcesz napisać swoją ocenę.dachówka
Author: Paul Sableman
Source: http://www.flickr.com
Dlatego istotnie, aby utrzymać odpowiedni kolor, dopiero po wyschnięciu angoby dachówkę powinniśmy wypalić. Zapewnia to ujednolicenie jej barwy, a także zamknięcie porowatej struktury naturalnej ceramiki. Mieszankę nakładamy tylko na wierzch, stąd we wnętrzu dachówki zostaje ceglasty, naturalny kolor gliny. Nie wpływa to na trwałość materiału. Angobowanie wpływa na to, że dachówki są bardziej gładkie i znacznie bardziej wytrzymałe na zabrudzenia niż naturalne, a także te dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Przykładowo, dachówki z dodatkiem angoby szlachetnej (jaka ma w sobie kwarc) przypominają glazury, ponieważ są w większym stopniu błyszczące (tu więcej: polecane dachówki angobowane).Nie ujrzymy jednakże na ich powierzchni szklistego nalotu, jak w glazurach, natomiast pory pozostają otwarte, co wpływa na zachowanie odpowiednich właściwości dyfuzyjnych. Angabowanie naturalnie zwiększa cenę dachówki. Przykładowo, najtańsze z nich są o około 10-15% droższe od dachówek naturalnych.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś rzeczywiście niezwykłego? Nie ma jakiegokolwiek problemu - spójrz na to a zadowolenie będzie gwarantowane.

Trzeba jednakowoż płacić więcej za bardziej niezawodną jakość. Tak już jest właściwie z wieloma pozostałymi produktami, więc w taj kwestii nie powinno być zaskoczenia. A stawianie domu to tym bardziej mocny powód dlaczego trzeba inwestować w najbardziej jakościowe materiały.