Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Budujesz pierwszy dom? Właśnie dla Ciebie zrobiliśmy porównanie typowych materiałów budowlanych - w tym tekście omawiamy dachówki ceramiczne

  • Posted on: 3 August 2022
  • By: addmean
Nie da się ukryć, że dachówka ceramiczna od licznych lat jest niemalże najbardziej klasycznym sposobem na wykończenie dachu. Wprawdzie parę lat temu taka dachówka wypadła z mody i została zastąpiona innymi metodami pokrycia dachów, jednakże jeżeli właśnie stawiasz swój dom i musisz podjąć decyzję dotyczącą tego, jakich materiałów użyjesz do pokrycia dachu, wtedy na pewno powinieneś zainteresować się ogromnymi zaletami dachówki ceramicznej.
Dachówka rustykalna   Holenderki OVH
Author: Wienerberger
Source: Wienerberger
Na początku trzeba zaznaczyć, że dachówka z ceramiki jest praktycznie najtańszym sposobem na pokrycie dachu. Na rynku obecnych jest tak mnóstwo różnych rodzajów dachówki ceramicznej, że właściwie każdy będzie w stanie znaleźć dla siebie coś odpowiedniego oraz w zadowalającej go półce cenowej . Dodatkowo sam montaż takiej dachówki jest wyjątkowo prosty, a co za tym idzie - nie pochłania zbyt dużo kosztów.się http://www.tawol.com.pl/pl/kolnierze/Warto również podkreślić, że taka ceramiczna dachówka płaska jest dość ciężka. To, co na pierwszy rzut oka może wydawać się dużą wadą, przy bliższej analizie niewątpliwie stanie się dużą zaletą.


Ciężki dach jest w stanie wytrzymać o wiele cięższe obciążenia - mamy tutaj na myśli dla przykładu działanie wiatru czy też obciążenie spowodowane śniegiem zalegającym w czasie zimy na dachu. Wielki ciężar takiej dachówki przekłada się również na jej wysoką stabilność. Jeśli zdecydujesz się na pokrycie dachu tego rodzaju dachówką, wówczas możesz mieć właściwie gwarancję, że przez parę najbliższych lat nie będziesz bynajmniej musiał martwić się o to, czy na Twoim dachu nie powstaną jakieś uszkodzenia.

Dachówka z ceramiki jest tak mocno odporna na działanie czynników zewnętrznych, że przez wiele lat potrafi pozostać praktycznie w niezmienionym stanie (szczegóły na To bardzo ważna informacja - szczególnie w sytuacji, kiedy zależy Ci na wysokiej trwałości Twojego domu. Jeśli zdecydujesz się na pokrycie dachu dachówką ceramiczną, wtedy na pewno nie będziesz musiał przeprowadzać szybko remontu domu.Dachówki z ceramiki są również bardzo dźwiękoszczelne. Oznacza to, że takie pokrycie dachu sprawdzi się świetnie w sytuacjach kiedy będziesz chciał postawić dom z poddaszem, na którym w przyszłości także mają znaleźć się sypialnie. Dobre wyciszenie takich dźwięków przychodzących z zewnątrz da Ci gwarancję spokojnego snu.
Tags: