Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Rozliczanie kosztów ciepła - sprawdź, jak stosować ciepłomierzy

  • Posted on: 20 May 2022
  • By: addmean
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że rachunki trzeba płacić. Nie jest to jednak taka prosta sprawa. Jeśli zależy nam na tym, żeby wszystko było zgodne z prawem powinniśmy dbać o to, by każdy dostawał odpowiedni rachunek. Niestety w różnych przypadkach sytuacja może się komplikować. Na pewno nie jest łatwo przy rozliczaniu kosztów ciepła. Gdy ogrzewany jest większy budynek z paroma a bywa, że i kilkudziesięcioma lokalami mieszkaniowymi, to rozliczanie ciepła jest czymś faktycznie trudnym.


Koszty za otrzymane ciepło należy podzielić na wszystkich we wspólnocie mieszkaniowej. Niby brana jest pod uwagę wielkość mieszkania, ale to najczęściej za mało. Sporo osób było zdenerwowanych taką sytuacją, bo to, że mieszkania są takie same pod względem metrażu nie oznacza jeszcze, że zużywa się taką samą ilość ciepła. Z tego też powodu instaluje się w niektórych wspólnotach mieszkaniowych ciepłomierze.

Wybór ciepłomierza

licznik ciepła
Wspólnoty mieszkaniowe chcą jakoś zmienić swoją politykę dotyczącą rozliczania ciepła - poznaj firmę BMeters. Prawda jest taka, że do tej pory sporo w rachunkach było niejasności. Wynikały one z generalizacji. Dziś w większości wspólnot mieszkaniowych w poszczególnych lokalach mieszkaniowych są instalowane ciepłomierze. To bardzo dobre rozwiązanie, które daje możliwość na sensowne wyliczanie tego ile w danym lokalu mieszkaniowym zużyto ciepła. Ciepłomierze montuje się na kaloryferach.

Nie wahaj się już - zweryfikuj propozycję (https://bmeters.pl/pl/zdalny_odczyt_wodomierzy/182/), którą dla naszych klientów przygotowaliśmy. Uwzględniliśmy wszelkie oczekiwania naszych konsumentów!

Podają one konkretny pomiar, który określa zużycie ciepła. Jasne jest zakup ciepłomierzy to pieniądze, ale na sto procent w ogólnym rozrachunku wszystkim właścicielom mieszkania wyjdzie to na plus.


Z tego powodu tak ważne jest, żeby wreszcie we wszystkich wspólnotach mieszkaniowych zaczęto myśleć o tego typu opcjach. Największe kłopoty są w okresie zimowym.

Czy rozważana problematyka żywo Cię zajęła? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także (http://jeger.pl/312-lakiery-do-mebli) podobne teksty.

Mimo, że mieszkania są takiej samej wielkości można dostrzec, że zużywają inną ilość ciepła - czytaj o ofercie BMeters. Dlatego normalne rozliczanie kosztów ciepła nie mogą wszystkim odpowiadać. Mimo wszystko za rachunki należy płacić bo inaczej mieszkanie może być odcięte od podstawowych mediów. Dlatego regulujemy rachunki i często jesteśmy źli, kiedy otrzymujemy jakiś duży rachunek. Wszyscy mamy świadomość, że najistotniejsze to pamiętać, że zawsze możemy zgłosić swoją propozycję, przykładowo dotyczącą założenia ciepłomierzy w lokalach mieszkaniowych naszej wspólnoty mieszkaniowej.