Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Sąsiedztwo architektonicznego piękna i brzydoty to domena każdego miejsca na świecie

  • Posted on: 29 November 2022
  • By: addmean
Polskie miasta zmieniły się nie do poznania. Być może jeszcze jest sporo do zrobienia, lecz porównajmy sobie brzydkie, smutne miasta z dawnych lat. Ci co nie pamiętają powinni sprawdzić stare zdjęcia, ażeby docenić, co udało się zmienić. Oczywiście, jak każda epoka, i obecna pozostawi po sobie brzydkie ślady.
miasto
Author: renee.
Source: http://www.flickr.com
Powstało zbyt wiele okropnych budynków, miasta nie posiadają przemyślanego planu zagospodarowania przestrzennego, a co więcej w wielu miejscach jest po prostu niezbyt czysto, bo nikt się nie troszczy o to, żeby było trochę bardziej gustownie.

Bardzo interesują nas Wasze oceny. Czy masz więcej pytań? (https://assystem.com.pl/budowa-domow/) Jeżeli tak, to namawiamy do pisania. Z radością odniesiemy się do każdej wieści.

Na szczęście to nie tylko nasze zmartwienie.

W każdym kraju odnajdziemy bardziej gustowne i gorsze miejsca. Można nawet powiedzieć, iż każde większe miasto poza pięknymi budowlami, miejscami, jakie należy zobaczyć odznacza się również wielką brzydotą. W każdym bowiem miejscu są brzydsze dzielnice, o jakie nikt nie dba, do jakich przyjezdni się nie zapuszczają. Kiedy wertujemy katalogi znanych ośrodków miejskich, oglądamy miejsca popularne, sławne, do jakich warto się wybrać nie myślimy nad całokształtem, więc bez wątpliwości możemy stwierdzić: ten Paryż jest cudowny.miasto
Author: Alexander Synaptic
Source: http://www.flickr.com
A następnie gdy już tam będziemy jesteśmy rozczarowani, iż tak to miasto w niektórych miejscach się prezentuje. Możemy to porównać do oglądania zdjęcia pięknej dziewczyny. Zdjęcie zostało trochę ulepszone, upiększone fachowym programem graficznym, spotykamy się z nią na żywo i przeżywamy rozczarowanie. Nie jest tak wspaniale, jak na fotografii

Nie możemy tego wymagać, nie ma miast idealnych, identycznie jak nie ma państw perfekcyjnych. Polska, jak pozostałe kraje ma swoje wady. Choć brudne place ze zniszczonymi chodnikami zastąpiły skwery z zielenią i wyłożoną kostką brukową - mój link, to dalej jest wiele do zrobienia. Wydaje się, że jednak najbardziej poważną bolączką Polski w zakresie estetyki jest dość wczesne zachłyśniecie się różnymi – szlachetnymi i kiczowatymi – wpływami.

Popatrzmy z jednej strony na dziedzictwo kulturowe: katedry, piękne budynki, a z drugiej na wzniesione w ich okolicy galerie handlowe i supermarkety. W dzisiejszych czasach, takie sklepy są ładniejsze niż te tworzone w latach dziewięćdziesiątych, nie zmienia to jednak faktu, że powstało ich za dużo, co znaczy, że zostaną one w naszym krajobrazie już na zawsze. Może chociaż w niektórych miejscach uda się je zastąpić czymś ładniejszym, na to jednak potrzeba wielu lat, a może i kolejnych pokoleń.