Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

O niezanieczyszczonym powietrzu marzą zarówno mieszkańcy wielkich miast, jak i fachowcy pracujący w zakładach bądź na placach budowy

  • Posted on: 3 August 2022
  • By: addmean
O czystym powietrzu dyskutują zarówno ekolodzy, jak i ministrowie czy zwyczajni obywatele. Teraz ogromną wagę przywiązuje się głównie do tematu nadmiernej emisji spalin oraz gazów cieplarnianych, a także smogu. Gdy mówimy o obowiązku poprawy jakości najniższych warstw atmosfery, to zazwyczaj na uwadze mamy takie miejscowości, jak stolica Małopolski, gdzie najmłodsi i starsi oddychają mocno zanieczyszczonym powietrzem. Tymczasem skupiając się przede wszystkim na ekologii, całkiem zapominamy o halach zakładowych, gdzie robotnicy często są zmuszeni wdychać drobinki rozmaitych substancji lub opary lakierów, bowiem pracodawca nie zadbał o właściwą wentylację określonego pomieszczenia.


Sześćdziesiąt lat temu na masową skalę wykorzystywano szkodliwy azbest do produkowania np. eternitu, a mężczyźni pracujący w takich fabrykach zapadali na śmiertelne choroby. Teraz kładzie się o wiele większy nacisk na bezpieczeństwo podwładnych, choć jeszcze nie wszystkie fabryki dysponują supernowoczesną infrastrukturą - czytaj nieco więcej o matach filtracyjnych. Jedną z głównych kwestii na pewno bywa zaprojektowanie systemu wentylacji.

Aby funkcjonował on bez zastrzeżeń, ma być wyposażony w bardzo dobrej jakości maty filtracyjne. Wyprodukowane z trudno palnych materiałów, np. włókien poliestrowych, spełniają wszystkie europejskie normy. Mata dostępna w sprzedaży najczęściej jest starannie opisywana, a parametry techniczne obejmują tak jakość filtracji, gramaturę, jak i maksymalną temperaturę pracy - czytaj więcej o Iow Trade. Odpowiednio dobrane włókniny filtracyjne stają się najlepszymi sojusznikami w walce z zanieczyszczeniami, także w profesjonalnych lakierniach - maty filtracyjne umieszczane są w sufitach tak zwanych kabin lakierniczych.
filtr
Author: Zehnder
Source: Zehnder


Omawiając tematykę jakości powietrza musimy koniecznie powiedzieć parę słów o trudnej pracy na budowach. Tu murarze albo cieśle są narażeni na wiele niebezpieczeństw, w tym także na pylicę. Powietrze pełne maleńkich drobinek piasku bądź innych materiałów budowlanych bywa szkodliwe nawet dla wywrotek. Stąd inżynierowie musieli zatroszczyć się o to, by silniki aut były odpowiednio zabezpieczone.

Filtr powietrza donaldson idealnie zdaje egzamin w tak ekstremalnych warunkach.

Jeśli chcesz poczytać sporo na ów temat, to zajrzyj na naszą następną witrynę oraz dowiedz się tutaj (https://artimbo.pl/kratki-manta,g21.html) czegoś interesującego o tym wątku.

Żeby przedłużyć czas jego użytkowania, sprzedawcy proponują zakup dodatkowych akcesoriów, np. fartucha zabezpieczającego. Istotne jest też to, aby systematycznie, czyli zgodnie wytycznymi podanymi przez wytwórcę, wymieniać zużyte wkłady. Dopiero tak zabezpieczony silnik wywrotki będzie mógł pracować długie lata, a przecież jego wymiana albo naprawa zawsze wiąże się z niemałymi kosztami.