Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak bezpiecznie zakupić mieszkanie na wtórnym rynku? O czym należy wiedzieć? O czym pamiętać?

  • Posted on: 13 December 2020
  • By: addmean
Na pewno, nabycie mieszkania na wtórnym rynku jest związane z wieloma kwestiami, a jednocześnie potencjalnymi problemami. Może np. wystąpić takie ryzyko, że zakupimy mieszkanie zadłużone lub z lokatorami. Musimy wiedzieć jak tego uniknąć. Jak więc najlepiej nabyć mieszkanie używane?

mieszkanie
Author: Arto Brick
Source: http://www.flickr.com
Nie trzeba głośno i wszędzie ogłaszać, że kupię mieszkanie, bo obecnie mieszkań jest bardzo dużo i to sprzedawcy, a nie kupujący powinni się starać o najlepszą transakcję. Jednakowoż nie znaczy to, że nabycie mieszkania będzie bezproblemowy, gdyż czasem zdarzają się niezbyt miłe sytuacje, o których warto wiedzieć. Przy nabyciu mieszkania z rynku wtórnego niezbędną kwestią jest sprawdzenie stanu księgi wieczystej mieszkania, które chcemy zakupić.

Poszukujesz fascynujących wiadomości na prezentowany temat? To idealna chwila, ponieważ jest przygotowany pomocny portal (https://multibed.pl/zarzadzanie-mieszkaniami-na-wynajem/), który ma ważne informacje na ten temat.

Dzięki temu ustalimy, że sprzedający jest osobą, która jest rzeczywistym właścicielem mieszkania - zerknij.

Czasami spotyka się przypadki, gdy za właściciela w czasie sprzedaży powołują się przykładowo najemcy, jacy mają prawo posiadania mieszkania, ale nie są jego pełnoprawnymi właścicielami. Przed zakupem mieszkania najbardziej korzystnie zapytać, czy mieszkanie nie jest obciążone tak zwanym prawem dożywocia. Prawo dożywocia to uregulowana w Kodeksie cywilnym umowa dożywocia, która polega na tym, że w zamian za przekazanie własności nieruchomości nabywca jest zobowiązany zagwarantować zbywcy dożywotnie utrzymanie. W praktyce chodzi o to, że na przykład bliska właścicielowi mieszkania osoba może mieszkać w nim aż do swojej śmieci, i to niezależnie od tego, kto jest właścicielem mieszkania. Przy zakupie mieszkania na wtórnym rynku faktyczną uwagę powinniśmy zwracać na to, czy żyją w nim zameldowani lokatorzy.dokumenty z baknku
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Trzeba zażądać od sprzedającego zapewnienia zaświadczenia, iż w mieszkaniu nikt nie jest zameldowany. Zawsze należy zwracać uwagę na datę tego rodzaju zaświadczenia, jeżeli przykładowo zaświadczone jest wystawione na trzy miesiące przed datą planowanej sprzedaży, tak więc może się zmienić. Najlepiej więc zadbać, żeby zaświadczenie odnoszące się do zameldowania posiadało datę z dnia sprzedaży mieszkania.

Czy komentarze z witryny pod naszym wpisem Cię zaintrygowały? Może chciałbyś coś do nich dodać? Będzie to dla nas zapewne bardzo pouczające.

Duża liczba osób, które planuje sprzedać szybko mieszkanie może skorzystać z różnorodnych opcji, jak skup nieruchomości, szczególnie jest to popularne w Szczecinie. Dobrze o tym wiedzieć, chociaż nie ma to wielkiego znaczenia, kiedy kupujemy mieszkanie.