Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Użycie styropapy i pozytywy dachów zielonych - czemu warto je wybrać?

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Styropapa to płyty warstwowe termoizolacyjne PW 20, które stosuje się do izolacji termicznej. Są one bardzo skuteczne w izolacjach do dachów płaskich. Styropapa jest mocowana przy pomocy szczególnego kleju, można również wykorzystać mocowanie mechaniczne. Styropapę stosuje się też przy izolacji dachów zielonych, jakie w dzisiejszych czasach cieszą się coraz większym zainteresowaniem.
Dachy zielone mają niezwykle wiele plusów oraz walorów - odsyłam tutaj. Dachy zielone przede wszystkim przedstawiają się ogromnie ładnie, pozwalają na intrygujące zagospodarowanie powierzchni miejskiej, co sprawia, iż jest ona milsza dla oka. Aczkolwiek wzornictwo to nie pojedyncza zaleta dachów zielonych. Dach zielony jest wspierającą izolacją, zmniejsza harmider uliczny, oraz także skutecznie dezynfekuje powietrze. Udowodniono, że dachy zielone pochłaniają dużo szkodliwych zanieczyszczeń i gazów, które mieszczą się w powietrzu.
dach
Author: Röben
Source: Röben


Przyczyniają się także do filtrowania wód opadowych i ich retencji, albowiem zielone dachy zatrzymują blisko 50-60 procent wody opadowej, wskutek tego do kanalizacji schodzi jej znacznie mniej niż w przypadku dachów zwykłych - http://www.megastyro.pl/eps-031-maxlambda.html. Z tego względu dachy zielone są także kapitalnym zabezpieczeniem przeciwpowodziowym. Zaletą zielonych dachów jest również zwiększenie trwałości materiałów przez wydłużenie czasu ich eksploatacji, i także mniejsze niebezpieczeństwo zerwania dachu.
To ledwie parę ważkich wartości, które niosą za sobą dachy zielone, niemniej jednak jest ich jeszcze sporo. Wskazane jest uświadamiać społeczeństwo jak mnóstwo cennych korzyści związanych jest z konstrukcją dachów zielonych. Coraz więcej przedsiębiorstw budowlanych oferuje wykonywanie dachów zielonych, w związku z tym pewno wskazane jest korzystać z tej możliwości. Dachy zielone efektywnie uświadamiają społeczeństwo, pokazując im, jakie korzyści płyną z ich użytkowania.