Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak dobierać pokrycia dachowe, żeby nie przekroczyć założonego budżetu?

  • Posted on: 4 November 2020
  • By: addmean
Na etapie projektowania mało kto rozmyśla, ile będą kosztowały pokrycia dachowe. Głównie zwraca się uwagę na efektowne prezentowanie się wybranego dachu. Dopiero w chwili budowy ceny nabierają większego znaczenia. Wskazane jest wobec tego obeznać się z cenami popularnych pokryć dachowych oraz na tej podstawie kupić dobry projekt domu.

Dachówka
Author: Röben
Source: Röben
Typ dachu winno się dopasować do stopnia jego złożoności. Dużo mniej zapłaci się, jeśli uniknie się odpadów przy kładzeniu. W powszechnej opinii o budżecie położenia dachu (polecam wolplan remont dachu płaskiego pokrytego papą) przesądza upatrzony materiał.

Jeśli potrzebne Ci nowe miejsce, z którego zamierzasz uzyskiwać dane, to zalecamy to opracowanie. Odnajdziesz w nim wiele materiałów na opisywany tutaj temat.

W danym czasie wyraźnie modna jest dachówka karpiówka cena również jest satysfakcjonująca.

Jest to jedno z cięższych pokryć ceramicznych lecz rewelacyjnie nadaje się do krycia dachów o nieprostych profilach. Nazwa wzięła się od wyglądu dachówki, ponieważ przypomina łuskę karpia. Przybija się je do drewnianych łat gwoździami. Wolno również przytwierdzać je za pomocą drutu co drugą albo czwartą w rzędzie poziomym. Wszystko to jest zależne od kąta nachylenia połaci dachowych i ekspozycji dachu.

Dobrze jest zatem sprawdzić koszt takiego pokrycia dachowego. Najkorzystniej wprowadzić w sieci pytanie: ceny dachówek, ażeby wyświetliła się lista przeróżnych sugestii. Dach to newralgiczny punkt całego domu. Niepoprawnie zrobiony może być źródłem największych strat ciepła.

Dachówka karpiówka
Author: Koramic
Source: http://www.wienerberger.pl
Mało kto wie, że ważną rolę odgrywa to, co znajduje się pod warstwą pokrycia dachowego. Liczy się nie tylko specjalna termoizolacja ale też jej prawidłowe uszczelnienie. Żeby zmniejszyć straty ciepła warto zaopatrzyć się w doskonały materiał izolacyjny. Ale, by materiał spełniał swoje funkcje, konieczne jest jego prawidłowe zabezpieczenie przed wilgocią. Do zewnętrznego zabezpieczania wełny czy innego produktu wykorzystywane są membrany dachowe, które mają dużą wodoszczelność - przykłady.

Na rynku dostępna jest rozbudowana gama wspomnianych produktów. Różnią się wieloma parametrami, np. technologią produkcji, dodatkami uszlachetniającymi, odpornością na rozerwania. Wiadomo, że każdy parametr oddziałuje na cenę. Membrany dachowe również wpływają na całościowy koszt dachu. Z tego powodu wyceniając zrobienie pokrycia dachowego trzeba dokładnie poznać, co będzie niezbędne do jego właściwego wykonania. Nie tylko wybrane dachówki powodują koszty.