Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Osłony dymowe, ochrony przeciwpożarowe

  • Posted on: 26 May 2022
  • By: addmean
W czasie zwykłego dnia nie myślimy o tym, że niezbędne są jakieś zabezpieczenia w momencie wybuchu pożaru. Nie rozmyślamy o tym, że na dachach są zainstalowane klapy dymowe, które mają odprowadzić dym oraz gorące gazy, które pojawiają się w czasie pożaru. Kiedy jednak będziemy musieli spędzać sporo czasu w jakimkolwiek budynku, to należy zwrócić uwagę na to, czy budynek jest odpowiednio zabezpieczony.
Ogółem jest tak, że nim jakiś budynek będzie oddany do użytku musi być sprawdzony przez strażaków.sprawdź tutaj firma budowlana kraków firma budowlana KrakówJeśli nie zostanie uzyskana zgoda od straży pożarnej to budynek nie będzie mógł zostać otwarty dla większej ilości osób. Tak, więc dobrze już na samym początku wszystko zaplanować, bo inaczej otwarcie budynku będzie niemożliwe. Co pewien czas budynek będzie sprawdzany czy w danym momencie wszystko z nim jest okej, czy może jednak trzeba byłoby coś pozmieniać.


Strażacy mają trudne zajęcie, bo nigdy nie wiedzą, czy dadzą radę każdego uratować i czy oni sami przeżyją.

Zaintrygowały Cię myśli stworzone w tym artykule? Odczuwasz jednak niedosyt? Zatem namawiamy do nowej witryny - naciśnij tu łóżko kontynentalne i wejdź tam.

Bo ogień to żywioł, nad którym ciężko zapanować. Jednak w nowo powstających budynkach różne zabezpieczenia dają o wiele więcej możliwości. Pozwalają one szybciej opanować ogień. Nie wszystko będzie strawione przez płomienie i możemy prędzej ogarnąć zniszczenia.


Kiedy pomyślimy o pożarach to od razu myślimy o tym, że mogą być ofiary i że kiedy wszystko jest w porządku z zabezpieczeniami ppoż to nie doszłoby do takiej sytuacji - tutaj klapy dymowe. Ale rzeczywistość jest taka, że zdarza się, iż z winy człowieka może zostać zaprószony ogień. Nie oznacza to jednak, że ktoś jest piromanem i specjalnie zrobił wszystko by doszło do pożaru. Z tego powodu tak istotne jest by w konkretnym miejscu były odpowiednie zabezpieczenia ppoż. Na takie zabezpieczenia składa się m.in. porządnie oznakowana droga ewakuacyjna. Do tego muszą być również klapy dymowe w dachu jak również gaśnice na wszystkich piętrach. Powinny również być zawieszone instrukcje ukazujące zachowanie w czasie pożaru.


A najważniejsze jest by wszyscy pracownicy zostali zapoznani z normami bezpieczeństwa i higieny pracy w danym miejscu. Nie powinniśmy tego zaniedbywać, bo gdyby doszło do bardzo trudnej, rzadkiej sytuacji, tego typu informacje okażą się niezbędne. Chociaż w rzeczywistości najlepiej byłoby gdyby nie było trzeba korzystać z tego typu wiedzy.
Zresztą nigdy do końca nie mamy pojęcia jak człowiek zachowa się w tak trudnej sytuacji, bo stres może zamazać wiedzę jaką posiadamy - czytaj więcej o automatyce przemysłowej.