Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Innowacyjne nagrobki, czyli trendy w kwestii kamieniarstwa.

  • Posted on: 29 April 2021
  • By: addmean
Myśląc o nagrobkach nic miłego nam się nie kojarzy. Faktem bowiem jest, że z takimi przedmiotami spotykamy się w sytuacji straty osoby niezwykle bliskiej naszemu sercu, ale jednakże dla wielu osób stanowi to tylko coś z czego żyją. Dlatego też świat nagrobkowy, jak każda inna płaszczyzna działalności ludzkiej,rozwija się. Dzięki czemu w sytuacji, gdy musimy wybrać nagrobek, wybór jest naprawdę duży.

wyroby kamieniarskie
Author: F. D. Richards
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze kamieniarstwo dzieli się w dzisiejszych czasach na dwie części. Możemy więc wyróżnić: prostotę w formie, bez udziwnień, wielkich dekoracji i innowacyjnych materiałów. Króluje tu granit i od czasu trawertyn, a tablice utrzymane są w prostych formach. Druga grupa to przestrzeń, w której kamieniarstwo (kamieniarstwo wrocław) może pokazać swoje umiejętności, jest to bowiem absolutny przepych i bogactwo formy. Takie nagrobki nierzadko mają dużo pozłacane elementy ozdobne i nic szczególnego nie stanowi widoczna z daleka figura, czy to zastępów anielskich, Jezusa Chrystusa, samego zmarłego, czy nawet obiektów, które dla osoby zmarłej miały szczególnie ważne znaczenie. Zobacz w galerii: .Takie przepełnione bogactwem nagrobki czasem przypominają pomniejszone kaplice, w których spoczywa właściciel. Zupełnie inną kwestią są nagrobki podwójne - nagrobki podwójne borkowski. Tutaj królują spore kształty i bogate dekoracje pokazujące szczególność uczucia łączącego zakochanych i trwającego kontynuację w Królestwie Niebieskim.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło (https://www.termofol.pl/) a znajdziesz tam atrakcyjne informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Jak więc widać dział nagrobków i kamieniarstwa prężnie się zmienia i rozwija i tak jak wszędzie tu też panują różnorodne mody i tendencje. Mnóstwo znawców rynku przewiduje, że za kilka lat może trafić do nas, coraz popularniejszy za granicą nurt, dążenia do stworzenia ogólnego i jednakowego dla wszystkich wzorca nagrobka. Dzięki takiemu rozwiązaniu mniej zamożni zmarli nie będą odstawać od reszty, tak jak w czasie życia, gdy codziennością było wskazywanie ich palcami i odsuwanie się od takich grup.

cmentarz
Author: alljengi
Source: http://www.flickr.com
Faktem jest, że obecne czasy umożliwiają nam przebierania w nagrobkach, dekoracjach i ornamentach do upadłego. Jednakże trzeba pamiętać, iż o wiele ważniejsza jest prawdziwa żałoba i przejmujący smutek po śmierci bliskiej osoby, a wystawienie najbardziej ozdobnego nagrobka nie zastąpi szczerej tęsknoty, która jest niemal bezcenna.