Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Innowacyjne nagrobki, czyli trendy w kwestii kamieniarstwa.

  • Posted on: 16 October 2020
  • By: addmean
Myśląc o nagrobkach nic miłego nam się nie kojarzy. Faktem bowiem jest, że z takimi przedmiotami spotykamy się w sytuacji straty osoby niezwykle bliskiej naszemu sercu, ale jednakże dla wielu osób stanowi to tylko coś z czego żyją. Dlatego też świat nagrobkowy, jak każda inna płaszczyzna działalności ludzkiej,rozwija się. Dzięki czemu w sytuacji, gdy musimy wybrać nagrobek, wybór jest naprawdę duży.


wyroby kamieniarskie
Author: F. D. Richards
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze kamieniarstwo dzieli się w dzisiejszych czasach na dwie części. Możemy więc wyróżnić: prostotę w formie, bez udziwnień, wielkich dekoracji i innowacyjnych materiałów. Króluje tu granit i od czasu trawertyn, a tablice utrzymane są w prostych formach. Druga grupa to przestrzeń, w której kamieniarstwo może pokazać swoje umiejętności, jest to bowiem absolutny przepych i bogactwo formy. Takie nagrobki nierzadko mają dużo pozłacane elementy ozdobne i nic szczególnego nie stanowi widoczna z daleka figura, czy to zastępów anielskich, Jezusa Chrystusa, samego zmarłego, czy nawet obiektów, które dla osoby zmarłej miały szczególnie ważne znaczenie. Zobacz w galerii: .

Takie przepełnione bogactwem nagrobki czasem przypominają pomniejszone kaplice, w których spoczywa właściciel. Zupełnie inną kwestią są nagrobki podwójne - nagrobki podwójne borkowski. Tutaj królują spore kształty i bogate dekoracje pokazujące szczególność uczucia łączącego zakochanych i trwającego kontynuację w Królestwie Niebieskim.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło (https://www.termofol.pl/) a znajdziesz tam atrakcyjne informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Jak więc widać dział nagrobków i kamieniarstwa prężnie się zmienia i rozwija i tak jak wszędzie tu też panują różnorodne mody i tendencje. Mnóstwo znawców rynku przewiduje, że za kilka lat może trafić do nas, coraz popularniejszy za granicą nurt, dążenia do stworzenia ogólnego i jednakowego dla wszystkich wzorca nagrobka.

Chciałbyś przeczytać coś podobnie użytecznego? Ekstra, ta strona www klej dyspersyjny na pewno okaże się dla Ciebie wartościowa, ponieważ znajdziesz na niej wiele podobnych informacji.

Dzięki takiemu rozwiązaniu mniej zamożni zmarli nie będą odstawać od reszty, tak jak w czasie życia, gdy codziennością było wskazywanie ich palcami i odsuwanie się od takich grup.


cmentarz
Author: alljengi
Source: http://www.flickr.com
Faktem jest, że obecne czasy umożliwiają nam przebierania w nagrobkach, dekoracjach i ornamentach do upadłego. Jednakże trzeba pamiętać, iż o wiele ważniejsza jest prawdziwa żałoba i przejmujący smutek po śmierci bliskiej osoby, a wystawienie najbardziej ozdobnego nagrobka nie zastąpi szczerej tęsknoty, która jest niemal bezcenna.