Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Czy warto inwestować w oczyszczalnie ścieków oraz ile kosztuje taka inwestycja?

  • Posted on: 13 August 2022
  • By: addmean
Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest dobrym wyjściem w wypadku, kiedy nie ma opcji podłączenia do kanalizacji. To nowatorskie oraz ekologiczne podejście, które z sukcesem wypiera z zastosowania zasobniki bezodpływowe, a więc szamba.
biologiczna oczyszczalnia ścieków
Author: Thomas Schlosser
Source: http://www.flickr.com
Bez wątpienia nabycie szamba oraz jego montaż jest tańszą alternatywą, wynosi około 5000 zł, jednakże pod względem eksploatacji okazuje się zupełnie nieopłacalne.


oczyszczalnia ścieków
Author: Jameson Fink
Source: http://www.flickr.com
Przyjmując, iż wywóz ścieków odbywa się 2 razy w miesiącu i kosztuje zwykle 90 zł. O wiele bardziej gospodarczym wyjściem będzie tak zwana biologiczna oczyszczalnia ścieków, jaka wbrew pojawiającym się opiniom, nie wymaga wiele miejsca na układ drenażowy, nie ma także potrzeby dodawania do niej specjalnych preparatów, i przede wszystkim nie wydziela niemiłych zapachów. Takie uciążliwości towarzyszyły oczyszczalniom starszej generacji, tzw. drenażowym, jakie okazywały się awaryjne oraz nieskuteczne, przeważnie ze względu na niepoprawny montaż. Dodatkowo drenaż taki trzeba wymieniać raz na 8 lat, ze względu na kolmatowanie. Obecnie coraz to więcej państw UE decyduje się na zupełny zakaz montażu podobnych technologii - idź na kingspanenviro.com.


Biologiczne oczyszczalnie ścieków opracowane zostały zgodnie z najważniejszymi standardami unijnymi, nie potrzebują ogromnej przestrzeni, mogą być zamontowane przy dowolnym pułapie wód gruntowych a także nie wymagają stosowania biopreparatów. W tych oczyszczalniach w jednym zasobniku zachodzą procesy redukcji zawiesiny, tak beztlenowe oraz tlenowe na złożach biologicznych. W rezultacie otrzymujemy oczyszczone ścieki, które można odprowadzić do wód powierzchniowych ewentualnie do gruntu. Instalację możemy uskutecznić w każdym gruncie i wymaga ona dużej przestrzeni. Eksploatacja polega na wywozie raz na rok części mineralnych, które gromadzą się na dnie oczyszczalni ścieków. Naturalnie, żeby bakterie tlenowe zaopatrzyć w tlen potrzebna jest energia elektryczna. Tutaj zależnie od techniki powinniśmy liczyć się z kosztem rocznym blisko 200 zł, co wraz z kosztem wywozu osadu da nam kwotę ok. 300 zł na rok. Jest to kwota powyżej siedem razy mniejsza niż wywóz ścieku z szamba, jednakże też dwa razy tańsza w porównaniu do systemów kanalizacji - polecam przeczytać.


biologiczna oczyszczalnia ścieków
Author: Iwan Gabovitch
Source: http://www.flickr.com
Podsumowując możemy stwierdzić, że biologiczna oczyszczalnia ścieków będzie zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem pozbycia się kłopotu ścieków.

Interesujący wpis? W takim razie zachęcamy Cię, byś przejrzał nowe informacje ze strony (https://gmsystem.pl/blog/przekroje-przerwania-wyrwania-jak-je-opanowac-mozliwosci-solid-edge/), którą dla Ciebie opracowaliśmy. Wejdź więc w poniższy link.

Jeśli idzie o koszt całej inwestycji, na rynku znajdują się rozwiązania o przeróżnej rozpiętości cenowej.


Gwarancję dobrego funkcjonowania z wszystkim przedstawionymi atutami dają nam urządzenia dużej klasy, początkowy koszt wraz z montażem waha się w granicach od 13 000 do 18 000 zł, jednakże jest to wydatek, jaki w długoterminowej eksploatacji jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, gwarantującym bezawaryjność jak też przyjaznym dla naszego środowiska.