Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Na co zwracać uwagę przy wybieraniu mieszkania, jak dobrze skontrolować dewelopera.

  • Posted on: 16 October 2020
  • By: addmean
Co roku firmy deweloperskie wystawiają na sprzedaż wiele tysięcy dopiero co wybudowanych lokali mieszkalnych. Jeżeli ktoś będzie planował kupno mieszkania z rynku pierwotnego, to w pewnej chwili musi z jakimś rozpocząć współpracę. w związku z tym że kupno mieszkania jest inwestycją na długie lata, niekiedy wiążąca się z dużymi zobowiązaniami pieniężnymi, to trzeba naprawdę się postarać, aby cała transakcja pozytywnie się zakończyła. Niestety do niedawna jeszcze zdarzały się sytuacje, kiedy nagle budowa mieszkań była przerywana, prezes firmy budowlanej znikał z pieniędzmi klientów, a ci pozostawiani byli bez swoich mieszkań a z wieloletnimi kredytami. Obecnie bezpieczeństwo kupujących jest dużo większe, co bynajmniej nie znaczy że żadnych problemów nie będzie. Dlatego też zanim się ostatecznie wybierze trzeba wszystko dokładnie sprawdzić, łącznie z uzyskaniem informacji u samego źródła. Wiarygodny deweloper nic ukrywać nie powinien, więc bez żadnych oporów i problemów powinien udostępnić wszystkie informacje, o które się go poprosi.
mieszkanie we wrocławiu
Author: Erika Augusto
Source: http://www.flickr.com
Jeśli więc ktoś będzie chciał zakupić mieszkanie we Wrocławiu, to dobrze żeby zaczął od tego, żeby sprawdzić w jakiej finansowej kondycji jest deweloper który je stawia. W tym celu należy sięgnąć do rejestru przedsiębiorców, w którym można się będzie zapoznać z dokładną historią danej firmy, formą prawną i wiadomościami o kapitale zakładowym. Warto również dowiedzieć się, czy deweloper nie posiada zaległości w składkach w zusie i urzędzie skarbowym, oraz czy nie widnieje w jakiś rejestrach wierzycieli.

Jeśli zainteresował Cię przedstawiany tekst, to odwiedź www kontenery samowyładowcze a tam oczekują na Ciebie wiadomości godne uwagi. Zobacz je - będziesz niezwykle zadowolony!

Następną sprawą jest skontrolowanie dokumentów związanych z konkretną inwestycją (zobacz). Działka, na której stawia się mieszkania bezwzględnie musi mieć uporządkowany status prawny, wymagane są także wszelakie zezwolenia, które będą świadczyć o tym, że inwestycję się prowadzi całkowicie legalnie.


Deweloper nie może odmówić wglądu w taką dokumentację, przykładowo się zasłaniając tajemnicą handlową.

Czy ta tematyka Cię pasjonuje? Jeżeli tak, to przejrzyj link, pod jakim znajdziesz potrzebne Ci informacje - sprawdź, że Cię zaciekawią na długi czas.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie będzie chciał udostępnić informacji, to warto dobrze przemyśleć, czy jednak nie będzie miał czegoś do ukrycia.