Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Kruszywa w przemyśle ogrodniczym i budownictwie

  • Posted on: 30 September 2020
  • By: addmean
Spora część osób nie wyobraża sobie życia bez własnego domu. Niestraszne im systematyczne prace na posesji, troszczą się by ich dom prezentował się jak najpiękniej. Zdają sobie sprawę, że uroczy ogród, zadbany teren wokół domu to wizytówka każdego właściciela, a przemyślane rozwiązania łączą wygodę i estetykę.
Teren posesji wyłożony kostką brukową, granitową lub ozdobnym żwirem wzbogaci każdą, nawet teoretycznie szarą i nieciekawą powierzchnię, posiadając przy tym wiele zalet praktycznych. Czasem jednak warto zainteresować się bardziej innowacyjnymi pomysłami. Przykładem może być cięcie betonu we Wrocławiu dekoracyjny. Efekt dekoracyjności betonu otrzymuje się poprzez właściwy dobór kruszywa do betonu. W efekcie końcowym otrzymuje się beton dekoracyjny, który jest tańszy i trwalszy od kostki brukowej, płyt chodnikowych i asfaltu.budowa
Author: Xella Polska
Source: Xella Polska
Beton dekoracyjny to swoista nowość w Polsce, ale, na Zachodzie to powszechnie stosowany produkt. Jego zaletą jest trwałość i odporność. Wszystko za sprawą kruszywa, które stanowi główny komponent betonu. To ze względu na swoje pochodzenie charakteryzuje się tak dużą wytrzymałością na ściskanie. Dlatego kruszywa (dokładniej kruszywa drogowe) mogą być stosowane na najbardziej strategicznych i ważnych budowach, takich jak autostrady, lotniska oraz w towarzyszących im obiektach inżynieryjnych, np. wiaduktach czy mostach (dowiedz się więcej o kruszywach).


Podjazd, ścieżki – od furtki domu do drzwi wejściowych zazwyczaj biegną jak najmniej krętą drogą gdyż omijanie przeszkód jest bezcelowe. Natomiast w naszym ogrodzie obowiązuje inna zasada: dróżki mają za zadanie przykuwać uwagę, gubić się i nagle wyłaniać.

Tutaj także przyda się wszechstronne wykorzystanie kruszyw, które pomagają atrakcyjnie aranżować przestrzeń i wokół domu i w ogrodzie.

Czy szukasz na stronie kotły wodne czegoś niezwykle ciekawego? Zachęcamy zatem do kolejnego wpisu. Należy tylko kliknąć w podany link.

Gdy planujemy więc w najbliższym czasie inwestycje związane z architekturą krajobrazu, możemy skorzystać z sieci wpisując w wyszukiwarkę frazę: kruszywa do betonu. Producenci służą nam radą i zapewniają profesjonalną pomoc w projekcie oraz dowóz zakupionego towaru (oferta).