Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Frezowanie - co to jest oraz jakie konkretnie występują jego rodzaje?

  • Posted on: 23 May 2019
  • By: addmean
Bardzo wielu spośród nas - szczególnie oglądając meble - zwraca uwagę na nawierzchnie danej rzeczy. W szczególności patrzymy na kolory oraz kształty, lecz w rzeczywistości zachwycamy się głównie czymś innym - ozdobnym żłobieniom, które to czynią mebel bardziej wyjątkowym.


Wypust mostowy


budowy
Author: Sterling College
Source: http://www.flickr.com


Wbrew pozorom takie żłobienia znajdziemy praktycznie w każdym miejscu, na bardzo różnych nawierzchniach, które otaczają nasze osoby każdego dnia. Czym jednakże one bywają, co dokładnie je tworzy oraz w jaki sposób?


działka
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com


Jak to widać po tym co wyżej nasz tekst będzie obejmował bardzo delikatne kształty oraz formy "wyryte" w różnych powierzchniach, szczególnie tych z drewna, które to mogą uczynić je tak naprawdę swego rodzaju dziełami sztuki. Każdy z nas dobrze widzi sam efekt takiego typu rycin, lecz tak naprawdę niemalże nikt nie rozmyśla nad tym, jak takie są tworzone, czy też choćby w jaki sposób przezywa się tego typu proces. Dość sporo osób wbrew pozorom widziało takiego typu proces choćby w telewizji czy też internecie, jak różni rzemieślnicy "dłubią" w drewnie, przydając mu kształt lub tworząc zaraz na nim wzorki. W obecnej chwili do tej pory jest to praktykowane, chociaż jak to jest w naszych obecnych czasach proces tego typu także wykonują maszyny. Frezowanie - gdyż dokładnie tak przezywa się ów proces - ma możliwość być wykonywane właśnie ręcznie albo wraz z pomocą frezarek. Sam taki proces tak naprawdę nie posiada żadnych ograniczeń jeśli chodzi o samo wzornictwo - w rzeczywistości jedyną obecnie istniejącą granicą frezowania jest nasza własna wyobraźnia no i ochota do działania.
Dobrze jest wiedzieć, iż powstały dokładnie dwa rodzaje frezowania: współbieżne i przeciwbieżne, które jeśli dobrze się mu po przyglądać można aby określić jako cięcie "z włosem" lub "pod włos".