Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób się wziąć za szukanie nowego mieszkania dla siebie, wady i zalety nowych i używanych mieszkań.

  • Posted on: 9 May 2022
  • By: addmean
Kupno nowego mieszkania to dla wielu ludzi ogromne wydarzenie w życiu, szczególnie że będzie się często wiązać z koniecznością wzięcia kredytu na długie lata. Niestety w naszym kraju mało kto może sobie tak po prostu uzbierać pieniądze i kupić za nie mieszkanie, duża część musi posiłkować się kredytem na wiele lat.


www
Author: Tobias Scheck
Source: http://www.flickr.com


Lecz sam kredyt to jeden z kolejnych etapów transakcji, a w praktyce należy zacząć od wyszukania mieszkania, które się chce zakupić. Będą w tym przypadku do wyboru dwie możliwości, albo można nabyć mieszkanie używane, niekiedy w starszych, ponad dwudziestoletnich blokach, lub zupełnie nowe mieszkania Gdańsk deweloper, bezpośrednio od dewelopera .


Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety, i przed ostateczną decyzją należy wszystko dobrze przemyśleć. Lokale na rynku wtórnym są trochę tańsze, lecz czasami wymagać będą kosztownego remontu, poza tym najczęściej będą już miały parę latek za sobą. Za to kupując mieszkanie nowe będzie je można od samego początku urządzić po swojemu, ale trzeba też posiadać na to odpowiednie, dodatkowe środki finansowe.
Jeśli się już będzie wiedzieć, jaki rodzaj mieszkania będzie wybrany, to zacząć można szukanie. Mieszkania są do znalezienia w różnych dzielnica, więc i tu należy się parę chwil zastanowić. Jeżeli mieszkanie będzie na całkowicie nowym osiedlu, to przed jego kupnem należy zobaczyć, jak będzie wyglądać infrastruktura w przyszłości.


Jest to o tyle ważne, że konieczność jeżdżenia do lekarza czy żłobka kilka kilometrów na jakieś okoliczne osiedla nie będzie specjalnie tanie i wygodne. Przy używanych mieszkaniach w zasadzie ten problem jest rozwiązany, bowiem cała infrastruktura powinna już być na danym osiedlu.

Zobacz ten odnośnik - to bez dwóch zdań świetna propozycja (https://www.termofol.pl/fotowoltaika-dla-domu/umowa-fotowoltaika/), która z całą pewnością bardzo Cię zaciekawi! Nie wahaj się więc i zobacz już teraz!

Lecz i tak należy zobaczyć, jak to rzeczywiście się prezentuje, żeby się później nie rozczarować tym, co się zastanie.


Do wyboru mieszkania powinno się podchodzić bardzo poważnie, rozważyć wszystkie okoliczności, bo przecież w nowym mieszkaniu trzeba będzie mieszkać przez wiele kolejnych lat.