Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Produkty kredytowe przeznaczone dla osób starszych

  • Posted on: 20 November 2021
  • By: addmean
Produkty kredytowe dla osób starszych ciągle nie są w naszym kraju popularne, lecz rynek systematycznie wzrasta.


W 2014 r liczba umów parafowanych poprzez fundusze hipoteczne zrzeszone w KPF sięgnęła 500.


Po częściowej regulacji rynku, w części dotyczącej odwróconego hipotecznego kredytu – branża czeka na postanowienia w zakresie dożywotniej renty. Są to 2 podobne, jednak równolegle bardzo różne produkty. Istnieją dwie istotne różnice. Jeśli idzie o kredyt dla seniora, klient będzie otrzymywać pieniążki przez określony w umowie czas. W razie renty świadczenie dostaje się dożywotnio. Drugą istotną różnicą jest moment przeniesienia własności posiadłości. Przy hipotece odwróconej odbiorca dostaje świadczenie, lecz dalej będzie posiadaczem mieszkania czy domu (o kredytach dla seniora czytaj na funduszhipoteczny.pl). W wypadku dożywotniej renty już w momencie podpisania umowy własność nieruchomość przechodzi na fundusz, jednak nestor ma prawo korzystać z tego domu bądź mieszkania. Różnica dotycząca własności jest kluczowa dla przypuszczalnych spadkobierców.


Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Świadczenie dożywotniej renty, skierowane jest do ludzi sześćdziesiątego piątego roku życia.

Jeżeli masz chęć zdobyć więcej informacji na prezentowany temat, to znajdziesz je na pewno po przejściu na witrynę (https://www.workservice.pl/praca/operator-cnc/wroclaw/) - w tamtym miejscu są one niezwykle fascynujące.

Muszą oni posiadać prawo (adwokat wrocław - anna szirch) własności do posiadłości. umowa jest prosta, polega na przeniesieniu praw własności do domu bądź mieszkania na hipoteczny fundusz w zamian za świadczenie renty dożywotniej (wystap o rentę dożywotnią). Seniorzy dodatkowo zwolnieni są z dywidendy od umowy.
Żeby uzyskać rentę dożywotnią za dom lub mieszkanie, posiadacz posiadłości powinien podpisać stosowną umowę z Funduszem Hipotecznym. Po jej podpisaniu przez nestora, traci on wszystkie prawa do własności, natomiast przyznana jest mu renta dożywotnia.