Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Sprężone powietrze bardzo często stosowana energia – skąd się bierze i jak wyprodukować należytą właściwość i sterylność.

  • Posted on: 5 October 2021
  • By: addmean
Sprężone powietrze jest jednym z najczęściej wykorzystywanych mediów wraz z prądem, gazem i wodą. To powietrze, które utrzymywane jest pod ciśnieniem. Ma ono sporo przeznaczeń w wielu urządzeniach wykorzystywanych w życiu codziennym. Jednakże do jego wygenerowania i utrzymania pod odpowiednim ciśnieniem konieczny jest adekwatny sprzęt.

Jak uzyskać odpowiednie właściwości sprężonego powietrza

Sprężone powietrze, aby miało jakąś ważność produkcyjną musi mieć określone właściwości. Aby je pozyskać potrzebny jest sprzęt, który wspomoże je uzyskać. Do takich maszyn klasyfikują się osuszacze sprężonego powietrza. Jest to maszyna, która usuwa wilgoć ze sprężonego powietrza do potrzebnego stopnia. Osuszacze sprężonego powietrza (więcej na ) występują w różnorakich rodzajach. Jedne z najczęściej stosowanych są osuszacze adsorpcyjne.

Ciekawią Cię informacje na przedstawiany temat? To świetnie, gdyż posiadamy pełny tekst, który ma jedynie informacje, których aktualnie wymagasz.

Używane są w przemyśle przy większych ciśnieniach. Osuszacze adsorpcyjne (klik) skonstruowane są z układu sterującego oraz dwóch zbiorników, które naprzemiennie działają.

Pragniemy Cię zaprosić do kolejnej strony, gdzie oczekuje na Ciebie dużo fachowych wątków. Nie ociągaj się i po prostu kliknij odsyłacz.

Do likwidowania wilgoci z powietrza używa się adsorbent przeważnie w formie aluminiowego żelu granulowanego. Aby poprawić wydolność jego pracy można użyć radiator wejściowego powietrza.
Przemysłowe osuszanie powietrza
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Wytwarzanie niezanieczyszczonego sprężonego powietrzaAby sprężone powietrze realizowało swoją czynność musi prócz odpowiedniej wilgotności musi mieć właściwą, jakość. Do likwidowania wszelkich zabrudzeń z niego używane są filtry sprężonego powietrza. Dzięki nim powietrze jest czystsze i nalot, jaki wytwarza się przy sprężaniu nie trafia do samej sieci sprężonego powietrza, przez co nie popsuje aparatur, w których jest stosowane.

Filtry sprężonego powietrza generowane są w kilku rodzajach: węglowe, pyłowe, sterylne i koalescencyjne gdzie każdy ma inne zastosowanie. Usuwają one zanieczyszczenia ciekłe oraz stałe a także wirusy i bakterie w przemyśle aptecznym i żywnościowym. Dzięki tym wszystkim urządzeniom wykorzystywać można sprężone powietrze w takich branżach jak: przemysł transportowy, elektroniczny, morski, pożarnictwie, w nurkowaniu a także w pneumatyce i zasilaniu sprzętów pneumatycznych.