Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Ciepłomierz typu mechanicznego, a taki ultradźwiękowy - porównanie obu rodzajów

  • Posted on: 24 November 2020
  • By: addmean
Na naszym polskim rynku istnieje bardzo sporo firm, oferujących niewiarygodnie różne rodzaje ciepłomierzy. Pomimo, iż zadanie mają dokładnie takie samo, działają one w różny sposób.


My dzisiaj opowiemy o ich dwóch konkretnych rodzajach: ciepłomierzach mechanicznych oraz ultradźwiękowych - porównując je między sobą wedle ich działania.


ciepłomierz
Author: andrum99
Source: http://www.flickr.com
W naszych teraz obecnych czasach ciepłomierz bywa elementem obowiązkowym w dosłownie każdym mieszkaniu, w którym istnieje centralne ogrzewanie.

To zagadnienie wydaje się dla Ciebie interesujące? To przejrzyj również podobne serwisy (https://www.invado.pl/drzwi-wewnetrzne/zabudowa-oscieznicy-metalowej), posiadające nie mniej wciągające informacje na omawiany wątek.

Zadaniem ciepłomierza bywa to, co wskazuje jego nazwa - mierzyć dany przepływ ciepła, które przez niego "przepływa" (dlatego wszelkie ciepłomierze są nakładane na nawierzchnie kaloryferów), aby w późniejszym terminie (po określonym z góry czasie) podać wynik takiego typu pomiaru, który będzie stanowił podstawę do finalnego rozliczenia pomiędzy odbiorcą (czyli nami), a naszym obecnym dostawcą ciepła. Jak wspomnieliśmy wcześniej, powstało kilka rodzai takiego typu ciepłomierzy, my dziś jednak skupimy się tylko na jego dwóch odmianach. Ciepłomierze mechaniczne w rzeczywistości były wykorzystywane niewiarygodnie długi czas na naszych kaloryferach - mają one w posiadaniu elementy ruchome, które włączają się w okresie, gdy przez kaloryfer przepływa woda.

Chcemy Cię namówić do równie fajnych wpisów, które opracowaliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę płot z paneli ogrodzeniowych i oglądaj to, na co będziesz miał chęć.

Jest to znak, że zaczyna się okres "grzania".


Jeżeli chodzi zaś o ciepłomierze ultradźwiękowe, no to w przeciwieństwie do swojego poprzednika nie mają żadnych elementów ruchomych - mają za to dwie głowice ultradźwiękowe, które to wysyłają dwa rodzaje sygnałów: do kaloryfera (idące zgodnie z przepływem wody), a także na zewnątrz. Warto mieć świadomość, iż z uwagi na samą konstrukcję obu ciepłomierzy, mechaniczne prościej sfabrykować, co dość często robili nawet ci zakładający je!