Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jakie warto mieć zabezpieczenia przeciwpożarowe? Co jest niezbędne jeśli wybuchnie pożar? O czym pamiętać?

  • Posted on: 14 June 2022
  • By: addmean
Nie ma w tym nic dziwnego, gdy dom kojarzy się z bezpieczeństwem, natomiast czy rzeczywiście zawsze możemy czuć się bezpieczni w miejscu zamieszkania? Do jednych z częściej występujących zagrożeń można zaliczyć pożary, jakie niestety mogą wybuchnąć wszędzie, więc powinniśmy być przygotowani na taką ewentualność.


alarm przeciwpożarowy
Author: Ben Schumin
Source: http://www.flickr.com


Czy chcemy tego czy nie, co pewien czas dochodzą do nas informacje o wybuchających pożarach, jakie kończą się czasem śmiertelnymi ofiarami. Dość często winę za zaprószenie ognia ponoszą sami ludzie, którzy nie za bardzo dobrze zatroszczyli się o swoje bezpieczeństwo, ponieważ nie wyposażyli mieszkania w odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe. Mało tego nie stosują się do najważniejszych zasad. Tego typu zabezpieczenia natomiast powinny znaleźć się w każdym miejscu, w jakim się gotuje, ogrzewa czy korzysta z urządzeń elektrycznych- ochrona przeciwpożarowa.


Dom może zostać uznany za bezpieczny tylko wtedy, gdy będzie odpowiednio zabezpieczony przed pojawiającymi się żywiołami, jak przykładowo pożar. Celem zabezpieczeń jest nie sama ochrona przed pożarem, lecz też przed ewentualnym działaniem płomieni.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się więcej na opisywany temat, kliknij na odnośnik tu - informacje w tym miejscu zawarte są bardzo fascynujące.

Na pewno dla bezpieczeństwa niezbędne są czujniki wyczuwające dym. Jest to urządzenie, które będzie stanowić główne wyposażenie każdego domu. Niestety nie uchroni ono lokatorów przed pożarem, lecz może uratować im życie, bo dość wcześnie może ostrzec przed rozprzestrzeniającym się ogniem. Na pewno musimy mieć gaśnicę. Na każdej znajduje się etykieta z informacją o jej przeznaczeniu oraz sposobie użycia. Gaśnice przeznaczone do użytku domowego są uniwersalne, posiadają niewielki ciężar, są nieskomplikowane w działaniu, więc do ich użycia nie trzeba specjalnego przeszkolenia. Posiadają ekologiczny i nietoksyczny środek do gaszenia.
strażacy, straż pożarna
Author: Naval Surface Warriors
Source: http://www.flickr.com


Do zastosowania domowego najlepsze są gaśnice proszkowe, które skutecznie gaszą sporą liczbę materiałów. Pomocny może być też koc gaśniczy, który wykonany jest z użyciem włókien szklanych. Ma powierzchnię około trzech metrów kwadratowych, przy jego pomocy możemy ugasić przykładowo zajęte od ognia ubranie. Te trzy rzeczy to niezbędne podstawy, natomiast warto pomyśleć o dodatkach bardziej zaawansowanych, przykładowo sterowanie bram.
Będziemy dzięki temu czuć się o wiele bardziej bezpiecznie- sterowanie bram przeciwpożarowych. Jak w grę wchodzi bezpieczeństwo dobrze jest zrobić wszystko co w naszej mocy żeby nie dopuścić do niebezpiecznych sytuacji.