Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Najważniejsze odmiany uszczelnień wykorzystywane w zastosowaniach przemysłowych, rodzaje materiałów stosowanych przy ich produkcji

  • Posted on: 21 October 2020
  • By: addmean
Uszczelnienia pełnią bardzo ważne zadania w większości gałęzi przemysłu. Gdyby nie odpowiednio dobrane uszczelnienia, to prawidłowo by nie mogło działać wiele najróżniejszych maszyn i urządzeń. Współcześnie jednym z najbardziej popularnych materiałów do uszczelnień jest typowa guma, to właśnie z niej robi się ogromną ilość najróżniejszych uszczelek.

uszczelki
Author: altemark
Source: http://www.flickr.com/photos/altemark/56941643/
Guma charakteryzuje się w pierwszej kolejności dużą odpornością na działanie wody i chemicznych czynników, lecz niekoniecznie dobrze sobie radzi w wyższym zakresie temperatur.

Zaintrygowały Cię opracowane przez nas artykuły? Więc z chęcią chcemy powiedzieć Ci, że oczekuje na Ciebie kolejny interesujący fakt (https://ingas.pl/oferta/modulowe-urzadzenia-gasnicze-mug/) pod tym linkiem.

Oprócz tego jest surowcem tanim i łatwym w obróbce, co powoduje, że uszczelki z niej wykonywane także nie kosztują dużych pieniędzy. Jednak ze względu na swoje ograniczenia nie będzie się nadawać do wszystkich rodzajów uszczelnień, w takim przypadku będzie konieczne zastosowanie innych materiałów, lepiej sobie radzących w specyficznych warunkach. Inżynierowie cały czas pracują nad tym, aby opracowywać jeszcze lepsze materiały uszczelniające, stąd też wybór ich obecnie jest rzeczywiście bardzo duży.

Jednym z częściej stosowanych materiałów w tym obszarze jest grafit, daje on spore możliwości w różnych zastosowaniach przemysłowych. Uszczelki grafitowe wytwarza się z dodatkiem innych materiałów, które znacznie zmieniają ich przeznaczenie i charakterystykę, mogą to na przykład być blachy aluminium lub stali. Grafit doskonale daje sobie radę z większymi temperaturami, więc bardzo dobrze się nadaje do urządzeń które pracują w wyższym ich zakresie.

Czy myślisz o dokładniejszym poznaniu opisywanego tutaj wpisu? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę, która także na pewno przyciągnie Twój wzrok.

Zupełnie odmienne zastosowanie będzie miał typowy sznur termoizolacyjny, jest również zrobiony z całkowicie innych materiałów.Do wytwarzania takich sznurów wykorzystuje się w pierwszej kolejności przędzę różnych odmian, jej wybór będzie uzależniony od tego, w jakich warunkach będzie taki sznur pracował i jakich właściwości izolacyjnych oczekuje się od niego. Bardzo interesującym pod względem budowy i zastosowanych materiałów są również uszczelki spiralne. Złożone są one z wewnętrznego lub zewnętrznego pierścienia wykonanego ze stali, taśmy metalowej oraz specjalnego uszczelniającego pierścienia.