Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Zagospodarowanie przestrzenne domów - czyli dlaczego stawia się domy z piwnicą i czy należałoby to zrobić.

  • Posted on: 5 October 2022
  • By: addmean
Coraz to częściej mówi się o tym, iż ludzie wyprowadzają się z blokowych mieszkań umieszczonych w centrum miasta. Wznoszą zatem wąskie przytulne domki, na ich obrzeżach, po pierwsze aby wypocząć, a po drugie, żeby mieć swój własny kąt.
Rychłe tempo życia, które jest dzisiaj niesłychanie modne i dołączone do tego natężenie ruchu jakie gości na trasach, dodatkowo niedostatek miejsca w mieszkaniu dla samego siebie, wszystko upchnięte w jednym miejscu, co powoduje, że wolna przestrzeń tłumi się, mogą wyczerpać zarówno fizycznie jak i psychicznie.


ogląd - dom
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Decydując się na projekty domów z piwnicą przede wszystkim trzeba rozumieć z tego, że jego wartość będzie 20 - 30% wyższy, niż w przypadku standardowego domu bez podpiwniczenia. To duży koszt przez wzgląd na nakład pracy jak również materiały wymagane do jej wykonania a także eksploatację. Żeby w ogóle zacząć mniemać o budowie piwnicy, należy zorientować się w poziomie wód gruntowych które znajdują się w miejscu postawienia lokum. Warto zachować w pamięci, że im dalej zmonitujemy piwnicę, tym dalej będzie ona od wód znajdujących się w ziemi. Jeśli skala 2,4m w głąb ziemi nie jest potencjalny do osiągnięcia, można zastanowić się na ulokowaniem jej ponad stanem gruntu tworząc tzw. wysoki parter (na ile wyceniacie projekty domów z piwnicą). Kiedy chodzi o projekty domów z piwnicą do kosztów powinno się doliczyć również dodatkowe okna, które będą dla niej oświetleniem. Na dodatek trzeba wziąć pod uwagę opłaty powiązane z częściowym chociaż jej ogrzaniem. W przeciwstawnym wypadku można przyczynić się do wychłodzenia pokoju znajdującego się tuż nad nią. W takim wypadku rachunki narastają o ok.

Szalenie nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, żeby przejrzeć ten artykuł. Jeżeli masz ochotę na więcej, to kliknij link kratki ogrodowe drewniane i przejdź do następnej witryny.

15%. Bardzo właściwym rozwiązaniem jest konstrukcja piwnicy w sytuacji, kiedy zakupi się działkę ukośną.


Nie ma co obawiać się wtedy wodami gruntowymi bądź dużym przyćmieniem.


Projekty domów z piwnicą to kapitalne rozwiązanie dla drobnych działek, ponieważ z racji niej zyskujemy obszar do zagospodarowania np. na park. Analizując wszystkie za i przeciw stawiania piwnicy zdecydowanym plusem jest przestrzeń, którą będziemy mogli dzięki niej nabyć.