Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jak nabywać lokal mieszkalny na rynku wtórnym? O czym trzeba pamiętać?

  • Posted on: 9 November 2022
  • By: addmean
Zakup mieszkania to sprawa niezwykle poważna, często jedna z najbardziej kluczowych w życiu. Warto mieć w pamięci, czym wypada się kierować, jeśli pragniemy zakupić nowe mieszkanie z rynku wtórnego.
landszaft - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Wszystko rozpoczynasz od poszukiwań najciekawszych ofert w Internecie? Wstukujesz takie wyrażenia jak „apartamenty Jastarnia sprzedaż”, „mieszkania na sprzedaż Kraków”, „mieszkania na sprzedaż Gdańsk”? To jednak nienajlepsza kolejność. Korzystniej jest procedurę związaną z dążeniem do kupna czterech kątów rozpocząć od oszacowania zdolności kredytowej. Jeśli bowiem wyjdzie na jaw, że po długich i skomplikowanych poszukiwaniach znajdziemy ofertę idealnie wpisującą się w nasze potrzeby, będziemy rozczarowani gdy okaże się, że na tę nieruchomość nie otrzymamy kredytu. Warto odwiedzić bank lub doradcę finansowego, by otrzymać wstępne określenie zdolności kredytowej. W następnym kroku możemy śmiało przejść do poszukiwań.

Jeżeli uważasz, że znajdziesz interesujące treści w internecie, to przejdź (https://urbanski.pl/mieszkania-torun) do omawianego problemu oraz kliknij w odnośnik znajdujący się tutaj.

Szukanie odpowiedniego lokalu mieszkalnego możemy powierzyć pośrednikowi. A jeśli postawimy na poszukiwania na własną rękę możemy przede wszystkim wykorzystać Internet. Najlepiej wykorzystać wyszukiwarki internetowe i zdecydować się na frazy typu: „apartamenty Jastarnia sprzedaż”, „mieszkanie na sprzedaż Lublin”, mieszkania na sprzedaż Gdańsk”. Przeglądajmy regularnie ogłoszenia w gazetach czy na tablicach w supermarketach.


Gdy mamy już wybrane mieszkanie, sprawdzimy, czy od strony formalnej i prawnie jest z nim wszystko w porządku. Wskazane jest zajrzenie do księgi wieczystej. Koniecznie musimy się upewnić, że dotychczasowy właściciel nie ma zaległości jeśli chodzi o opłaty związane z mieszkaniem.
Jeśli mieszkanie nabywamy na kredyt, w okresie oczekiwania na kredyt, zawieramy umowę przedwstępną – może, ale nie musi być zawarta w formie aktu notarialnego, inne będą ewentualne konsekwencje w każdym przypadku w razie odstąpienia od umowy. Wraz z podpisaniem umowy przedwstępnej płacimy płacimy zaliczkę na rzecz zbywcy. Umowa przedwstępna musi zostać dostarczona bankowi, gdyż to na jej podstawie legalnie możemy ubiegać się o kredyt.